search
REKLAMA
News

Koniec współpracy Warner Bros. i CHRISTOPHERA NOLANA. Nowy film powstanie dla studia Universal

Nolan współpracował z Warner Bros. przez niemal 20 lat.

Łukasz Budnik

14 września 2021

REKLAMA

Kilka dni temu pisaliśmy o tym, że Christopher Nolan przygotowuje nowy film i szuka studia, które weźmie go pod swoje skrzydła. Dziś do sieci trafiła informacja, że kolejne dzieło Nolana wyprodukuje Universal. Oznacza to, że po niemal 20 latach reżyser zrywa współpracę z Warner Bros.

Niezadowolenie Nolana z poczynań WB rozpoczęło się w zeszłym roku, gdy studio ogłosiło, że wszystkie ich premiery zaplanowane na  na 2021 rok trafią jednocześnie do dostępnych kin oraz na platformę HBO Max. Decyzja Warner Bros. wzbudziła rozgoryczenie wśród filmowców, w tym właśnie Nolana. Reżyser stwierdził wówczas, że nie może uwierzyć w tę sytuację i sposób, w jaki to ogłoszono – dodał ponadto, że nadchodzące widowiska, przeznaczone na wielkie ekrany, są używane jako promocyjny towar raczkującego serwisu streamingowego, który dodatkowo nazwał “najgorszym”.

Przypomnijmy, że aktualnie Nolan planuje kolejną produkcję osadzoną w czasie drugiej wojny światowej; tym razem fabuła miałaby się skupiać na postaci amerykańskiego fizyka J. Roberta Oppenheimera i konstrukcji bomby atomowej. Dziennikarz “Deadline” dotarł do źródeł sugerujących, że w sprawie roli w filmie rozmowy prowadzi Cillian Murphy, jednak nie ma żadnych oficjalnych informacji na temat castingu. Produkcja ma rozpocząć się w pierwszym kwartale 2022 roku.

Nolan stworzył we współpracy z Warner Bros. dziewięć filmów, poczynając od Bezsenności, a kończąc na zeszłorocznym Tenet.

Czekacie na kolejny projekt Nolana?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA