search
REKLAMA
News

JEFF BRIDGES gotowy wrócić do pracy. Jego rak jest w remisji

Jeff Bridges zachorował w październiku ubiegłego roku.

Łukasz Budnik

14 września 2021

REKLAMA

W październiku zeszłego roku Jeff Bridges wystosował na Twitterze oświadczenie, w którym poinformował, że został u niego zdiagnozowany chłoniak, czyli nowotwór układu limfatycznego. 

Bridges był w trakcie prac nad The Old Man, serialem akcji powstającym dla Hulu. Aktor w nim nie tylko występuje, ale jest też producentem wykonawczym. W swoim oświadczeniu napisał wówczas, że jego prognozy są optymistyczne, choć choroba jest poważna. Po niemal roku Bridges przekazał dobre wieści – rak jest w remisji i pomniejszył się do rozmiarów małej kulki. Aktor przyznał jednocześnie, że stoczył także trudną walkę z COVID-19.

W porównaniu do Covida, rak to była bułka z masłem.

Bridges zaznaczył jednak, że czuje się dużo lepiej i jest gotowy powrócić do pracy nad The Old Man. Pierwotnie serial miał zadebiutować jeszcze w 2021 roku, natomiast według najnowszych doniesień prace nad nim mają zostać wznowione na początku 2022.

Bridges to jeden z najbardziej uznanych aktorów swojego pokolenia. Zagrał w ponad 70 filmach na przestrzeni ponad 60 lat. Jego rola Jeffreya „Kolesia” Lebowskiego w filmie Big Lebowski z 1998 roku pozostaje fenomenem kulturowym od ponad 20 lat. Był siedmiokrotnie nominowany do Oscara i zdobył statuetkę dla najlepszego aktora w 2010 roku za rolę w Szalonym sercu. Został uhonorowany nagrodą Cecila B. DeMille’a za wybitny wkład w rozwój kultury i rozrywki.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA