search
REKLAMA
News

Kolejny ROBOCOP ma nowego reżysera

Łukasz Budnik

21 listopada 2019

robocop
REKLAMA

Powraca temat filmu RoboCop Returns, który od czasu odejścia Neila Blomkampa nie miał przypisanego reżysera. “The Hollywood Reporter” informuje, że studio MGM wybrało na to stanowisko Abe’a Forsythe’a, który ma na koncie produkcję Little Monsters z Lupitą Nyong’o w roli głównej. 

Do tej pory RoboCop Returns miał być bezpośrednią kontynuacją części pierwszej autorstwa Paula Verhoevena (podobnie jak Terminator: Mroczne przeznaczenie kontynuował wyłącznie filmy Jamesa Camerona) i ignorować sequele z 1990 oraz 1993 roku, jak również reboot, który do kin trafił w roku 2014. Nie wiadomo czy Forsythe, który przepisze wcześniejszy scenariusz Justina Rhodesa, będzie się trzymać tej wizji, choć póki co nic nie wskazuje na to, żeby miał zmienić pierwotne założenie. RoboCop Returns produkowany będzie przez Eda Neumiera oraz Michaela Minera, scenarzystów oryginalnego filmu.

Forsythe pracował wcześniej jako aktor, a później kręcił filmy krótkometrażowe i seriale w Australii. Jego Little Monsters miało premierę na tegorocznym Sundance Film Festival i zdobyło pozytywne noty od krytyków.

Czekacie na nowego RoboCopa?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA