search
REKLAMA
News

Plotka: trwają prace nad sequelem JOKERA! Todd Phillips chce więcej historii o bohaterach DC [AKTUALIZACJA]

Łukasz Budnik

20 listopada 2019

joker
REKLAMA

AKTUALIZACJA

Okazuje się, że informacje które przekazał “The Hollywood Reporter”, a które znajdują się w treści poniżej, mogą nie być zgodne z prawdą. “Deadline” poinformował, że rzekome spotkanie Todda Phillipsa z przedstawicielami Warner Bros. wcale się nie odbyło i nie ma przesłanek by stwierdzić, że sequel faktycznie powstaje już teraz. To rzadka sytuacja, by te dwa serwisy zarzucały sobie nieprawdziwość informacji – okaże się, jakie będą dalsze wieści.

ORYGINALNA TREŚĆ NEWSA:

Jak informuje “The Hollywood Reporter”, Todd Phillips prowadzi negocjacje z Warner Bros. i zapewne powróci jako reżyser kontynuacji Jokera. Wraz ze Scottem Silverem ma też napisać scenariusz sequela – panowie pracowali wspólnie już przy pierwszej części. Udział Joaquina Phoenixa nie został jeszcze potwierdzony, choć trudno wyobrazić sobie, by miał nie wystąpić w tytułowej roli. 

Do powstania sequela na pewno przyczynił się fakt, że Joker zarobił już ponad miliard dolarów na całym świecie, co przy budżecie w wysokości około 60 milionów dolarów sprawia, że jego faktyczny zysk wyniesie ponad 500 milionów. To też wielki sukces finansowy Phillipsa, którego kontrakt przewidywał, że otrzyma część zysków filmu w zamian za niższą gażę początkową – reżyser może zarobić nawet 100 milionów dolarów.

Według źródeł “THR”, Phillips chciałby stworzyć kolejne historie opowiadające o genezie bohaterów DC i podobno na początku października nabył prawa do co najmniej jednej. Wątpliwe jednak, że będzie to Batman, wszak o tej postaci opowie nam Matt Reeves w filmie z Robertem Pattinsonem.

Na tę chwilę przedstawiciele Warner Bros. i Phillipsa odmówili komentarza. Być może wkrótce okaże się, na kiedy studio planuje datę premiery i jaki będzie zarys fabuły filmu. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA