search
REKLAMA
News

Kolejny niesamowity wyczyn TOMA CRUISE’A uwieczniony na zdjęciu z planu “Mission: Impossible 8”

Tom Cruise słynie z tego, że sam wykonuje wyczyny kaskaderskie.

Łukasz Budnik

3 lipca 2022

cruise 8
REKLAMA

Tom Cruise słynie z tego, że sam podejmuje się realizacji wyjątkowo trudnych scen i nie korzysta z pomocy dublerów; tylko na potrzeby serii Mission: Impossible wspinał się na budynek Burj Khalifa lub przebywał na zewnątrz startującego samolotu. Z kolei w oczekującej na premierę siódmej części Cruise, prowadząc motocykl, wyskakuje z rampy i spada w przepaść, gdzie otwiera spadochron.

Reżyser Christopher McQuarrie stwierdził jakiś czas temu, że bardziej od wymienionych wyżej wyczynów przeraża go jedynie to, co zaplanowali na ósmą część serii. Z okazji 60. urodzin aktora McQuarrie umieścił na Twitterze zdjęcie z planu Mission: Impossible – Dead Reckoning – Part Two, na którym Cruise wykonuje kolejny numer – znajduje się na skrzydle odwróconego do góry nogami dwupłatowca. Cruise przez kilka miesięcy uczył się obsługi Boeinga B75N1 Stearman z 1941 rokuaby można było nakręcić scenę, w której nie tylko pilotuje taki pojazd, ale także opuszcza go w locie. Gdy przywiązany Cruise wisiał na skrzydle, drugi pilot wykonywał akrobacje, m.in. obracając samolot.

mission impossible

Mission: Impossible – Dead Reckoning – Part One zadebiutuje 14 lipca 2023 roku, a w filmie oprócz Cruise’a pojawią się m.in. Hayley Atwell, Simon Pegg i Vanessa Kirby. Ósma odsłona, będąca bezpośrednią kontynuacją poprzednika, trafi do kin 28 czerwca 2024. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA