search
REKLAMA
News

Prawnicy AMBER HEARD chcą uchylenia wyroku procesu z Deppem. Mają wątpliwości co do ławy przysięgłych

Nie kończy się sprawa Deppa i Heard.

Łukasz Budnik

4 lipca 2022

depp heard 1
REKLAMA

Minął ponad miesiąc od wyroku w sprawie Amber Heard i Johnny’ego Deppa, który pozwał byłą żonę o zniesławienie. Zdecydowano, że będący przedmiotem sporu felieton z Washington Post istotnie zaszkodził karierze aktora. Zasądzono, że Depp otrzyma 15 milionów (10 milionów za straty rzeczywiste i 5 za moralne, jednak ta ostatnia suma została zmniejszona do 350 tysięcy dolarów – to limit obowiązujący w Wirginii). Z kolei Heard ma otrzymać 2 miliony dolarów odszkodowania, uznano bowiem, że jeden z punktów z jej kontrpozwu wobec Deppa jest zasadny.

Już dzień po wyroku prawniczka Heard – Elaine Bredehoft – zapowiedziała, że jej klientka zamierza złożyć apelację i odwołać się od decyzji ławy przysięgłych. Według prawniczki, są do tego doskonałe podstawy. Bredehoft przegraną Heard zrzuciła między innymi na wpływ mediów społecznościowych, które “demonizowały” aktorkę, jak również na fakt, że “w sądzie zezwolono na kilka rzeczy, na które nie powinno się pozwalać”. Pod koniec czerwca wyrok przysięgłych został wpisany przez sędzinę Penney Azcarate do akt sądowych. Na spotkaniu przedstawiciele aktorki potwierdzili, że zamierzają złożyć apelację. Azcarate poinformowała, że w związku z tym muszą złożyć odpowiedni wniosek, jak również – abstrahując od już zasądzonej kwoty – uiścić opłatę 621000 dolarów (to 6% całości).

Wczoraj The Guardian poinformował, że prawnicy Heard wnieśli o uchylenie wyroku. W złożonym 43-stronicowym dokumencie czytamy, że Depp fałszywie twierdził, że stracił rolę w Piratach z Karaibów ze względu na oskarżenia w tekście z Washington Post (ponieważ stało się to już wcześniej), a suma pieniędzy przyznana aktorowi w wyroku jest zbyt duża. Prawnicy Heard sugerują, że dowody Deppa były niewystarczające i zwracają też uwagę na to, że jest z członków rady przysięgłych (numer 15) miał według oficjalnych danych urodzić się w 1945, wyglądał natomiast na młodszego, urodzonego około 1970 roku. Według autorów dokumentów, kwalifikuje się to do sprawdzenia, czy osoba ta została poprawnie zweryfikowana przez sąd.

heard prawnicy

Prawnicy, oprócz uchylenia wyroku, jako możliwe rozwiązania wskazują oddalenie skargi lub… nowy proces, tym razem z inną ławą przysięgłych, poprawnie zweryfikowaną przez urząd.

Reprezentujący Deppa prawnik Ben Chew stwierdził, że działania Heard nie są niczym zaskakującym.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA