search
REKLAMA
News

Kolejny HELLBOY wybrany. “Idealny, by zagrać młodszą wersję tej postaci”

“Hellboy” doczekał się do tej pory trzech filmów.

Łukasz Budnik

2 marca 2023

hellboy 2019 david harbour
REKLAMA

Choć ostatni film o Hellboyu okazał się porażką finansową i został zmiażdżony przez krytyków, nie był to ostatni raz z tytułowym bohaterem na wielkim ekranie. Już w tym miesiącu ruszą prace nad kolejnym filmem, zatytułowanym tym razem Hellboy: The Crooked Man. Za produkcję będzie odpowiedzialne Millenium Media.

Oficjalnie wiemy już, że reżyserem filmu został Brian Taylor, który ma na koncie m.in. dwie części serii Adrenalina z Jasonem Stathamem. W scenariuszu napisanym przez Mike’a Mignolę i Chrisa Goldena, twórców komiksów o Hellboyu (Mignola jest zresztą pomysłodawcą tej postaci). Historia została oparta na serii komiksowej z 2008 roku, której akcja rozgrywa się w połowie lat 50. XX wieku i pokazuje przygodę młodszego Hellboya w górach Zachodniej Wirginii, gdzie spotyka mężczyznę, który sprzedał duszę tytułowemu demonowi. Twórcy zapowiadają, że nowy film będzie “autentycznym przeniesieniem bohaterów i historii z komiksów na ekran”.

Dziś dowiedzieliśmy się, kto wcieli się w tytułowego bohatera – to Jack Kesy. Urodzony w 1987 roku aktor ma na koncie występy m.in. w Deadpoolu 2Życzeniu śmierciAlieniście oraz Pazurach. Według twórców talent i fizyczność aktora mają być idealne do tego, by wcielił się w młodszego Hellboya.

jack kesy

Przypomnijmy, że w poprzednich filmach w Hellboya wcielali się Ron Perlman (dylogia Guillermo del Toro) oraz David Harbour (Hellboy z 2019 roku). 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA