search
REKLAMA
News

KOLEJNY FILM O BORACIE ustanowił rekord Guinnessa związany z Oscarami

Łukasz Budnik

27 marca 2021

borat 2 2
REKLAMA

Jedną z zeszłorocznych premier na Amazon Prime Video była druga część przygód Borata, w którego ponownie wcielił się Sacha Baron Cohen. W sequelu reporter z Kazachstanu podróżował do Ameryki aby porozmawiać z politykami i przywrócić dobrą reputację swojego kraju. Towarzyszyła mu córka grana przez Marię Bakalovą. 

Film został dobrze przyjęty przez krytyków, a nawet stał się jednym z graczy w tegorocznym sezonie nagród. Nominacją do Oscara może się pochwalić Maria Bakalova, jak również zespół scenarzystów z Sachą Baronem Cohenem na czele. Co ciekawe, już samo uczestnictwo w wyścigu o Oscary sprawiło, że druga część Borata ustanowiła rekord Guinnessa. Jest teraz filmem z najdłuższym tytułem w historii, który został nominowany do tej nagrody.

Pełny oryginalny tytuł filmu to Borat Subsequent Moviefilm: Delivery of Prodigious Bribe to American Regime for Make Benefit Once Glorious Nation of Kazakhstan – łącznie 110 znaków. Do tej pory rekord należał do Those Magnificent Men in Their Flying Machines or How I Flew from London to Paris in 25 hours 11 minutes (Ci wspaniali mężczyźni w swych latających maszynach) z 1965 roku.

Przypomnijmy,  że Sacha Baron Cohen jest także nominowany do Oscara za rolę drugoplanową w Procesie Siódemki z Chicago – zapowiada się więc, że będzie mieć emocjonującą noc.

Rozdanie Oscarów odbędzie się w tym roku 26 kwietnia.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA