search
REKLAMA
News

Kolejne castingi do WIEDŹMINA. Jest i Polka!

Karol Barzowski

1 września 2018

korpas
REKLAMA

Prace nad serialem na podstawie Wiedźmina Andrzeja Sapkowskiego trwają w najlepsze. Do emisji pierwszego odcinka wciąż jeszcze dużo, może i bardzo dużo, czasu, ale powoli wiemy o produkcji Netfliksa coraz więcej. Wyciekło też kilka nagrań castingowych aktorów, którzy starają się o angaż. Na początku lipca informowaliśmy o tym, że do roli czarodziejki Yennefer startuje Turczynka Belçim Bilgin Erdogan. Przez jakiś czas mogliśmy oglądać w Internecie film z jej przesłuchania. Teraz do starających się o główne role dołączyli kolejni aktorzy, w tym Polka.

W głównej roli Geralta z Rivii bardzo chciałby wystąpić Max Beesley. Brytyjczyk, którego możecie kojarzyć z seriali Hotel Babylon albo W garniturach, nie jest może tak urodziwy jak Michał Żebrowski, ale radzi sobie naprawdę dobrze, czyż nie?

https://www.facebook.com/SapkowskiBrasil/videos/238921173427117/

 

Innym kandydatem do głównej roli jest Michael McIntyre – ale nie chodzi o znanego brytyjskiego komika, ale amerykańskiego aktora, bez większego doświadczenia. Co myślicie?

https://www.facebook.com/SapkowskiBrasil/videos/528464834280660/

 

Wczoraj nastąpił zaś (prawdopodobnie kontrolowany) wyciek przesłuchania innego pana z brodą, Jona Maddocksa – aktor nieznany, mający na koncie jedynie dwa filmy krótkometrażowe, pewnie nie ma większych szans na angaż, zwłaszcza, że ponoć chęć występu w serialu wyraził sam Henry Cavill. To jednak jedynie plotki. Udział w castingu Maddocksa jest faktem.

https://www.facebook.com/SapkowskiBrasil/videos/997460483775640/

 

Rywalką Turczynki Belçim Bilgin Erdogan w walce o rolę Yennefer jest Sarah Wylie. Jak dotąd aktorka pojawiała się na ekranie jedynie w epizodach i fakt, że ma w filmografii nawet Lincolna Stevena Spielberga, raczej nie polepsza jej sytuacji na wstępie. Zakładając oczywiście, że twórcy chcieliby w głównych rolach mieć rozpoznawalne nazwiska. Jak wam się podoba?

https://www.facebook.com/SapkowskiBrasil/videos/251363888904567/

 

O roli Yennefer marzy też Nickie Azzam. Nie wiemy o niej właściwie nic i prawdopodobnie się to nie zmieni – szans na zwycięstwo raczej nie ma. Mówię za siebie, ale to najsłabsze z wszystkich przesłuchań, które mogliśmy jak dotąd zobaczyć. Fani literackiego pierwowzoru uważają, że Azzam nawet nie zadała sobie trudu, by dowiedzieć się, kim jest jej bohaterka.

https://www.facebook.com/SapkowskiBrasil/videos/2720373031321908/

 

I wreszcie “nasza” Magdalena Korpas. Urodzona w Gdańsku Polka, w odróżnieniu od innych znanych kandydatek, nie stara się o rolę Yennefer, a Renfri, księżniczki Creyden. Jasne stało się więc, że wątek Renfri będzie w serialu, a drżeli o to fani powieści. Korpas pracuje głównie we Francji. Tamtejsi miłośnicy telewizji mogli ją oglądać w kilku serialach. Długo przebywała w Paryżu, ale tak naprawdę zjeździła cały świat – mieszkała w Niemczech, Stanach Zjednoczonych, Anglii. Swego czasu sporo mówiło się w polskich mediach, że Korpas zagrała w produkcji telewizyjnej księżną Dianę, ale trudno dziś znaleźć jakiekolwiek potwierdzenie, że została ona wyemitowana. Może przełomem okaże się Wiedźmin? Jak oceniacie szanse Magdy?

https://www.facebook.com/SapkowskiBrasil/videos/295110611266987/

Wiedźmin casting

REKLAMA