search
REKLAMA
News

KIERUNEK NOC. Pełny zwiastun serialu science fiction zainspirowanego powieścią JACKA DUKAJA

Łukasz Budnik

24 kwietnia 2020

REKLAMA

Po adaptacji prozy Andrzeja Sapkowskiego w Wiedźminie, Netflix sięga po twórczość kolejnego polskiego pisarza. Tym razem wziął na warsztat powieść Jacka Dukaja pt. “Starość Aksolotla”. 

Książka (a ściślej mówiąc jej fragmenty) zostanie zaadaptowana w formie serialu produkcji belgijskiej, zatytułowanego Kierunek: Noc. Showrunnerem został Jason George, wcześniej pracujący między innymi przy Narcos, a producentami wykonawczymi są Tomasz Bagiński oraz sam Jacek Dukaj.

Historia opowiedziana w serialu poruszy problem zachowania człowieczeństwa w świecie, gdzie zatarła się granica między człowiekiem, a maszyną. Okoliczności w których na początku opowieści znajdą się bohaterowie będą ekstremalne – katastrofalne zjawisko słoneczne sprawi, że gwiazda zacznie niszczyć wszystko to, co stanie jej na drodze. Pasażerowie i personel samolotu do Brukseli – starzy, młodzi, biedni, bogaci, mówiący różnymi językami – będą wspólnie walczyć o życie i zmierzać na zachód w poszukiwaniu schronienia.

Obsada w serialu będzie międzynarodowa – wystąpią między innymi: Ksawery Szlenkier, Pauline Etienne, Laurent Capelluto, Astrid Whettnall, Nabil Mallat, Stéfano Cassetti, Vincent Londez, Regina Bikkinina i Jan Bijvoet. Zarówno Bagiński, jak i George entuzjastycznie wypowiadali się na temat konceptu zestawienia ze sobą obcych, mówiących w różnych językach ludzi którzy muszą zjednoczyć się w tak ekstremalnej sytuacji.

Premiera 1 maja. Ciekawi was ten projekt?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA