search
REKLAMA
News

JOKER najbardziej dochodowym filmem z kategorią R. Osiągnie większy zysk niż AVENGERS: WOJNA BEZ GRANIC?

Łukasz Budnik

25 października 2019

REKLAMA

Joker wciąż idzie jak burza. W tym momencie ma na koncie już 747,5 miliona dolarów i zajmuje trzecie miejsce na liście najbardziej dochodowych filmów z kategorią R. Tymczasowo, bo nie ma wątpliwości, że po weekendzie oficjalnie znajdzie się na na jej szczycie.

Tym samym film Todda Phillipsa prześcignie obie części Deadpoola. W tym momencie liderem jest druga część przygód wygadanego bohatera, która zarobiła nieco ponad 785 milionów. Joker pokonał już takie filmy jak Logan. WolverineToPasjaTed i inną produkcję podpisaną przez Phillipsa – Kac Vegas w Bangkoku.

Na tę okazję plakat gratulacyjny przygotował Ryan Reynolds. Tych, którzy śledzą poczynania aktora nie zdziwi, że całość ma humorystyczny aspekt:

Co ciekawe, na tę chwilę cztery z dziesięciu filmów na liście to adaptacje komiksów. Okaże się, czy dla producentów będzie to sygnał by realizować więcej filmów superbohaterskich przeznaczonych dla widzów dorosłych.

Mało tego – jak przewiduje “Deadline”, realny zysk Jokera może wynieść nawet 464 miliony dolarów, niewiele mniej, niż w przypadku Avengers: Wojny bez granicCzarnej Pantery. W wyliczeniach został uwzględniony dochód zarówno z biletów kinowych, jak i sprzedaży kopii filmu na nośnikach oraz licencji telewizyjnych. Joker kosztował ponoć 70 milionów, a jego promocja – 120. To oczywiście tylko prognozy – niewykluczone, że finalnie zysk okaże się nawet większy niż w przypadku hitu Marvela. Czas pokaże.

Widzieliście już Jokera?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA