search
REKLAMA
News

JOJO RABBIT zdobywcą nagrody publiczności na festiwalu w Toronto

Łukasz Budnik

15 września 2019

REKLAMA

Dobiega końca festiwal filmowy w Toronto. Wiadomo już, który film otrzymał nagrodę People’s Choice, przyznawaną na podstawie liczby głosów oddanych przez uczestników festiwalu (rzetelność głosujących jest odpowiednio weryfikowana).

Zwycięzcą jest Jojo Rabbit Taiki Waitiego, w którym sam reżyser wciela się w przerysowaną wersję Adolfa Hitlera, tu będącego wyimaginowanym przyjacielem tytułowego bohatera filmu. Jojo jest młodym nacjonalistą, którego światopogląd zostaje zaburzony gdy odkrywa, że jego matka (w tej roli Scarlett Johansson) ukrywa w domu żydowską dziewczynkę.

Co ciekawe, zdobywcy nagrody People’s Choice często liczą się później w walce o Oscary. W zeszłym roku wyróżnienie to zdobył późniejszy zwycięzca najważniejszej filmowej statuetki – Green Book, a w latach wcześniejszych między innymi PokójLa La Land Zniewolony.

Wynik tegorocznego głosowania został ogłoszony za pośrednictwem social mediów, ze względu na odwołanie oficjalnej ceremonii rozdania nagród. Kolejne miejsca zajęły filmy Marriage Story oraz Parasite.

Pomimo pierwszych chłodnych recenzji nowego filmu Waititiego, odniósł on ostatecznie sukces. Czekacie na tę produkcję? 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA