search
REKLAMA
News

JOHNNY DEPP opowiedział o tym, czy czuje się bojkotowany. “Nie myślę o Hollywood”

Johnny Depp pojawił się w Cannes wraz z filmem “Kochanica króla”.

Łukasz Budnik

17 maja 2023

REKLAMA

W Cannes został pokazany film Kochanica króla, w którym zagrał Johnny Depp. To pierwsza rola aktora od kilku lat ze względu na jego sądowe batalie z Amber Heard. Depp wziął udział w konferencji prasowej, w której odpowiedział na pytania dotyczące okresu, gdy opinia publiczna postrzegała go negatywnie, co odbiło się źle na jego karierze.

Aktor stwierdził, nawiązując do utraty roli w filmie Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a:

Czy czułem się wcześniej bojkotowany przez Hollywood? Trzeba by było być martwym w środku żeby przekonywać się, że nic się nie dzieje, a całość jest dziwnym żartem. Kiedy każą ci zrezygnować z filmu ze względu na krążące pogłoski, to tak, czujesz się bojkotowany.

Depp kontynuował:

Teraz nie czuję się już bojkotowany przez Hollywood, bo w ogóle nie myślę o Hollywood. Nie mam takiej potrzeby. To dziwny czas, kiedy wszyscy chcieliby być sobą, ale nie mogą. Muszą robić to, co osoba przed nimi. Jeśli ktoś chce w ten sposób żyć, życzę wszystkiego dobrego. Ja będę gdzieś po drugiej stronie.

Aktor został jeszcze spytany co powiedziałby tym, którzy sądzą, że nie powinien brać udziału w festiwalu ze względu na kontrowersje z nim związane.

Co jeśli pewnego dnia dożywotnio zakazaliby mi wstępu do McDonald’s, bo w innym wypadku ludzie w ramach rozrywki oglądaliby mnie wściekle, jak jem Big Maca? Kim oni są? Dlaczego się przejmują? To anonimowe masy zasłaniające ekrany komputera. Nie sądzę, że powinniśmy się martwić. Ludzie powinni przemyśleć, o co w tym wszystkim naprawdę chodzi. (…) Większość tego, co czytacie, to okropnie napisane fan fiction. Tak jakby ktoś zadawał pytanie “Jak się masz?” podszyte nienawiścią.

Depp stwierdził też, że nie traktuje swojego pobytu w Cannes jako “powrotu”, ponieważ nigdzie tak naprawdę się nie wybrał. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA