search
REKLAMA
News

JOHN WILLIAMS skomponował motyw przewodni do serialu OBI-WAN KENOBI

John Williams powraca do świata “Gwiezdnych wojen”.

Łukasz Budnik

18 lutego 2022

kenobi plakat 1
REKLAMA

Jedną z nadchodzących produkcji serialowych ze świata Star Wars jest ta poświęcona postaci Obi-Wana Kenobiego. Akcja serialu zostanie osadzona 10 lat po wydarzeniach z Zemsty Sithów, a więc 9 lat przed Nową nadzieją, w czasie, gdy Kenobi przebywał na Tatooine. 

Oprócz Ewana McGregora, w produkcji zobaczymy także Haydena Christensena, który znów zagra Dartha Vadera. W serialu pojawią się jeszcze między innymi Joel Edgerton i Bonnie Piese, którzy powtórzą swoje role Owena i Beru Lars, grane przez nich w dwóch prequelach. Serial zadebiutuje 25 maja. Tymczasem dowiedzieliśmy się, że główny motyw muzyczny skomponuje legendarny kompozytor John Williams, autor muzyki do wszystkich filmów z Sagi Skywalkerów, odpowiedzialny za niezapomniany motywy muzyczne.

filmorgpl williams main

Według “Variety”, Williams w zeszłym tygodniu w Los Angeles nagrał już motyw z orkiestrą. Sesja była pilnie strzeżona. To drugi przypadek, gdy twórca tworzy motyw muzyczny dla produkcji, która nie jest częścią głównej Sagi – w 2018 roku skomponował motyw przewodni filmu Han Solo (resztą muzyki zajął się John Powell). Na ten moment nie wiadomo, kto przygotuje resztę muzyki do Obi-Wana Kenobiego.

 

Przy serialu o Kenobim zostanie użyta technologia znana już z The Mandalorian, polegająca na wyświetlaniu teł na ekranach za aktorami. Prace nad Obi-Wanem Kenobim ruszyły w kwietniu zeszłego roku – nad całością czuwała Deborah Chow, która pracowała już przy wspomnianym The Mandalorian.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA