search
REKLAMA
News

Jennifer Connelly sądzi, że TOM CRUISE zasługuje na nominację do Oscara za rolę w “Top Gun: Maverick”

Jennifer Connelly i Tom Cruise wspólnie zagrali w wielkim finansowym hicie.

Łukasz Budnik

23 stycznia 2023

Top Gun: Maverick
REKLAMA

Już jutro poznamy nominowanych do Oscarów – okaże się, ile szans na statuetkę będzie mieć wielki przebój finansowy 2022 roku, Top Gun: Maverick. Czy Tom Cruise ma szansę na nominację w kategorii aktorskiej? Według Jennifer Connelly, która zagrała w filmie u jego boku, zdecydowanie na to zasłużył.

Aktorka zapytana o tę kwestię przez “Variety”, odpowiedziała:

[Tom] jest niezwykły. Zrobił w tym filmie niesamowitą robotę. Jest niezwykłą osobą i fantastycznym aktorem, po prostu ideał. Przepięknie ucieleśnia tę postać i absolutnie zasługuje na nominację. Ten film jest naprawdę świetnie wykonany, a wcale niełatwo stworzyć taką produkcję. Myślę o rzeczach, jakie Tom zrobił dla tego filmu i tej roli. Jest wspaniały w scenach na ziemi, np. jego relacja z postacią Milesa [Tellera] jest piękna i wzruszająca. Jednak to, co zrobił, aby zrealizować sceny powietrzne, to już inny poziom.

Maverick zarobił na świecie 1,49 mld dolarów, z czego 718 milionów dolarów na rynku amerykańskim. Spotkał się też z uznaniem ze strony widzów i krytyków. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA