search
REKLAMA
News

JEFF BRIDGES oświadczył, że zdiagnozowano u niego chłoniaka

REDAKCJA

20 października 2020

REKLAMA

W poniedziałek wieczorem Jeff Bridges wystosował na Twitterze oświadczenie, w którym poinformował, że został u niego zdiagnozowany chłoniak, czyli nowotwór układu limfatycznego. W oświadczeniu aktor przywołał Kolesia, swoją kultową postać, w którą wcielił się w Big Lebowskim braci Coen.

Bridges był w trakcie prac nad The Old Man, serialem akcji, którego premiera jest zaplanowana na 2021 rok na Hulu. Aktor w nim nie tylko występuje, ale jest też producentem wykonawczym. W swoim oświadczeniu zacytował Kolesia i napisał, że jego prognozy są optymistyczne pomimo, że choroba jest poważna.

Jak by powiedział koleś, “nowe gó*no wypłynęło na powierzchnię”. Zdiagnozowano u mnie chłoniaka. Mimo, że jest to poważna choroba, mam szczęście do świetnego zespołu lekarzy i rokowania są dobre. Rozpoczynam leczenie i będę was informować o przebiegu.

Aktualnie 70-letni Bridges to jeden z najbardziej uznanych aktorów swojego pokolenia. Zagrał w ponad 70 filmach na przestrzeni ponad 60 lat. Jego rola Jeffreya „Kolesia” Lebowskiego w filmie Big Lebowski z 1998 roku pozostaje fenomenem kulturowym od ponad 20 lat. Był siedmiokrotnie nominowany do Oscara i zdobył statuetkę dla najlepszego aktora w 2010 roku za rolę w Szalonym sercu. Na ubiegłorocznych Złotych Globach został uhonorowany nagrodą Cecila B. DeMille’a za wybitny wkład w rozwój kultury i rozrywki.

Oświadczenie Bridgesa spotkało się z szeroką reakcją fanów i środowiska filmowego. Aktor wyraził wdzięczność za wsparcie i korzystając z uwagi zachęcił o głosowania w nadchodzących wyborach.

REKLAMA