search
REKLAMA
News

Jak wypada ARMIA UMARŁYCH Zacka Snydera? Pierwsze recenzje są już w sieci

“Armia umarłych” doczekała się pierwszych recenzji.

Łukasz Budnik

11 maja 2021

REKLAMA

Już w przyszłym tygodniu na Netfliksie zadebiutuje nowy film Zacka Snydera – Armia umarłych. W filmie reżyser ponownie zmierzy się z tematem apokalipsy zombie – podjął go także w swoim pełnometrażowym debiucie, Świcie żywych trupów z 2004 roku. Dziś do sieci trafiły pierwsze recenzje krytyków.

Na tę chwilę w serwisie Rotten Tomatoes zebrano 35 recenzji, z czego 75% to opinie pozytywne. Średnia ocena wynosi 5,9/10. Zadowoleni recenzenci wspominają, że Armia umarłych to najlepszy film Snydera od czasu jego debiutu. Pojawiło się nawet zdanie, że dzieło reżysera to najbardziej ambitny film o zombie w historii. Wśród krytyków przewija się opinia, że w Armii umarłych znajdziemy wszystkie cechy charakterystycznego stylu Snydera (włącznie z komentarzem politycznym i skłonnością do przesady), a radość, jaką czerpał z kręcenia filmu czuć także podczas seansu. Recenzenci – bez względu na to, czy ocenili film pozytywnie, czy negatywnie – zgodnie przyznają jednak, że widowisko jest zbyt długie (2,5h seansu), choć potrafi dać także wiele frajdyTutaj przeczytacie wszystkie opiniesą one dodawane na bieżąco, więc procent tych pozytywnych może ulec zmianie.

W serwisie Metacritic 5 krytyków przyznało notę pozytywną, a 11 określiło swoje uczucia jako mieszane. Do tej pory nie ma negatywnej recenzji.

Przypomnijmy, jak brzmi opis Armii umarłych:

“Akcja dzieje się w świecie, gdzie zrujnowane i opanowane przez zombie Las Vegas zostało od reszty świata odgrodzone murem. Scott Ward (Dave Bautista), były bohater wojny z zombie, który teraz smaży burgery w barze na przedmieściach, dostaje od szefa kasyna kuszącą ofertę. Bly Tanaka (Hiroyuki Sanada) szuka chętnych gotowych przekraść się do pełnego żywych trupów miasta, żeby odzyskać 200 milionów dolarów ukrytych w podziemnym skarbcu. Za 32 godziny na Las Vegas rząd zrzuci bombę atomową, a zatem czasu zostało mało. Ward wiele do stracenia nie ma, więc podejmuje się zadania i zbiera ekipę równie szalonych fachowców, którzy mu w nim pomogą. Kiedy minuty zaczynają uciekać jak szalone, skarbiec za nic nie chce się otworzyć, a bohaterów otacza horda szybkich i sprytnych zombie, w tym skoku wszech czasów pewna jest już tylko jedna rzecz — kto przetrwa, zgarnie wszystko.”

Film zobaczyć będziemy mogli od 21 maja na platformie Netflix. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA