search
REKLAMA
News

Ile odcinków będzie mieć serialowy WŁADCA PIERŚCIENI?

Łukasz Budnik

10 sierpnia 2019

REKLAMA

Pojawiają się nowe informacje na temat serialowego Władcy Pierścieni, który powstaje pod skrzydłami Amazona. W sprawie nowej adaptacji prozy J. R. R. Tolkiena wypowiedział się Tom Shippey, ekspert w dziedzinie twórczości pisarza i jednocześnie konsultant pracujący przy serialu. W wywiadzie przeprowadzonym po tym, jak produkcja doczekała się zespołu kreatywnego, odniósł się do kilku frapujących kwestii.

Shippey spytany został o to, gdzie może być realizowany serial.

Dokładne lokalizacje nie są jeszcze znane, może być ich kilka. Samo kręcenie nie będzie realizowane w kolejności chronologicznej, ale nastawione na lokacje – na logikę, lepiej nakręcić wszystkie sceny dziejące się w danym miejscu, niż wracać do niego kilka razy. Przy tym należy wiedzieć, jak przebiegnie i skończy się cała historia. W pierwszym sezonie ma być 20 odcinków, zatem zdjęcia nie mogą się rozpocząć dopóki nie zostanie ustalone zakończenie.

20 odcinków to, jak na dzisiejsze standardy, niemała liczba. Akcja serialu nie będzie skupiać się na wydarzeniach znanych już z filmu Petera Jacksona. Osadzona zostanie w Drugiej Erze Sródziemia, w czasach, gdy Sauron doszedł do władzy. Według Shippeya Amazon ma wolną rękę jeśli chodzi o uzupełnianie informacji nieopisanych przez Tolkiena, ale nie mogą przeinaczać tego, o czym nadmienił w swoich książkach.

W zespole kreatywnym są osoby, które pracowały przy takich serialach jak Gra o tron, Zakazane imperiumStranger Things Breaking Bad. Pierwsze dwa odcinki reżyseruje J.A. Bayona (Jurassic World: Upadłe królestwo. 

Mówi się, że cały projekt ma kosztować miliard (!) dolarów. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA