search
REKLAMA
News

HUGO WEAVING otwarcie o tym, dlaczego NIE WYSTĄPI w czwartym MATRIKSIE

Filip Pęziński

3 września 2020

Agent Smith
REKLAMA

W kolejnej części Matriksa powrócą aktorzy znani z poprzednich odsłon, m.in. Keanu Reeves i Carrie-Ann Moss.  Zabraknie za to takich charakterystycznych dla serii aktorów jak Laurence Fishburne (Morfeusz) i Hugo Weaving (Agent Smith).  Wcześniej o swojej nieobecności wypowiadał się Fishburne (pisaliśmy o tym TUTAJ) Teraz o swojej nieobecność w produkcji  szerzej wypowiedział się Hugo Weaving. 

Jak już wiemy, Weaving miał wystąpić w kolejnej części serii, ale do zaangażowania w produkcję nie doszło z powodu problemów z dograniem grafików. Aktor wypowiedział się o swojej relacji z reżyserką czwartej części i swoim zaangażowaniu w projekt:

Lana Wachowski zadzwoniła do mnie na początku zeszłego roku. Wachowskie i ja pracowaliśmy z sobą pięć razy – przy trzech Matriksach, V jak Vendetta i Atlasie chmur. Podróżowałem z nimi po świecie przez wiele, wiele lat. A zatem tak, Lana chciała, bym był zaangażowany w kolejnego Matriksa. Doszło nawet do wspólnego czytania scenariusza z Keanu, Carrie, mną i kilkoma innymi osobami z dawnej rodziny. 

Aktor zdradził też swoje wątpliwości względem tekstu, z którym miał się okazję zapoznać:

Bardzo podobało mi się nim wiele elementów, ale co do niektórych nie byłem przekonany. Ostatecznie udało nam się o tym porozmawiać i gdy oficjalna oferta od Warnera się pojawiła, byłem na tak, a kolejnego dnia zadzwoniłem do Lany.

Niestety, mimo chęci Weavinga, nie udało mu się pojawić na planie:

Liczyłem na to, że moje sceny będzie można nakręcić w maju, czerwcu i lipcu. Omawialiśmy kwestie finansowe, trwały negocjacje. Zgodziliśmy się w sprawie dat i wyglądało na to, że będzie dobrze, ale wtedy Lana powiedziała, że to nie wyjdzie. Wtedy, zerwała negocjacje. I tak to się skończyło. Uznała, że daty, którymi jestem zobowiązany względem National Theatre [aktor miał zaplanowane występy sceniczne do kwietnia – przyp. red], nie zgrają się z tym, kiedy będzie mnie potrzebowała.

Aktor podsumował całość w następujący sposób:

Wielka szkoda, że nie mogłem znaleźć się z nimi (…) Bardzo lubię zarówno Keanu, jak i Carrie. Nie widziałem ich od dłuższego czasu. Nie mogę się doczekać filmu. 

Jak myślicie? Czy oznacza to, że agent Smith zniknął ze scenariusza filmu? A może Weavinga zastąpił inny aktor? Pogłoski mówią, że Jonathan Groff, który jest zaangażowany w projekt, mógłby wcielić się w nową formę agenta Smitha.

Czwarty Matrix ma pojawić się w kinach 4 kwietnia 2022 roku. Pierwotna premiera widowiska zaplanowana była na maj przyszłego roku, ale plany te pokrzyżowała pandemia koronawirusa.

 

Filip Pęziński

Filip Pęziński

Wychowany na "Batmanie" Burtona, "RoboCopie" Verhoevena i "Komando" Lestera. Miłośnik filmów superbohaterskich, Gwiezdnych wojen i twórczości sióstr Wachowskich. Najlepszy film, jaki widział w życiu, to "Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj".

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA