HBO oficjalnie zamawia kolejny prequel GRY O TRON – HOUSE OF THE DRAGON

Autor: Łukasz Budnik
opublikowano

Po tym, jak HBO anulowało prequel Gry o tron w którym miała wystąpić Naomi Watts, zielone światło oficjalnie dostała inna historia – stacja zamówiła serial House of the Dragon.

Akcja serialu będzie toczyć się 300 lat przed wydarzeniami znanymi z Pieśni lodu i ognia i skupiać się na historii rodu Targaryenów, którego przedstawicielką była między innymi Daenerys. Fabuła zostanie w dużej mierze oparta na wydanej w zeszłym roku książce „Ogień i krew” autorstwa Martina, będącej kroniką opisującą władania rodu Targaryen, w tym Aegona I i jego potomków. W przygotowaniu jest kolejna część tej opowieści.

Według źródeł „The Hollywood Reporter”, serial będzie nowym podejściem do pomysłu Bryana Cogmana, który jakiś czas temu porzucił prace nad prequelami Gry o tron i zajął się współtworzeniem nadchodzącego Władcy Pierścieni od Amazona. Scenariuszem do dziesięciu zamówionych odcinków zajmie się sam Martin, wraz z Ryanem Condalem. Pilota wyreżyseruje Miguel Sapochnik, znany już z batalistycznych odcinków Gry o tron (między innymi Battle of the Bastards oraz Hardhome). Seria będzie emitowana na nowej platformie streamingowej – HBO Max.

Nie wiadomo jeszcze, jaki jest status pozostałych dwóch prequeli o których mówiło się jeszcze w czasach emisji oryginalnego serialu. 

Ostatnio dodane