search
REKLAMA
News

Harrison Ford oficjalnie dołącza do MCU. Zagra generała Thaddeusa Rossa

Ford dołącza do MCU zastępując zmarłego Williama Hurta.

Łukasz Budnik

17 października 2022

ford ross
REKLAMA

We wrześniu do sieci trafiła plotka, że Harrison Ford ma dołączyć do MCU i miałby przejąć po zmarłym Williamie Hurtcie rolę generała Thaddeusa Rossa. Wówczas wiązano go z zapowiedzianym filmie Thunderbolts. Dziś wieści o angażu Forda zostały potwierdzone, z tą różnicą, że aktor pojawi się w kolejnej części przygód Kapitana Ameryki.

W Captain America: A New World Order rolę tytułową gra Anthony Mackie, a na ekranie – oprócz Forda – towarzyszyć mu będą z pewnością Danny Ramirez, Carl Lumbly oraz Tim Blake Nelson, który po kilkunastu latach wraca do roli Samuela Sternsa z Incredible Hulka (tym razem Sterns pojawi się na ekranie jako antagonista, The Leader). William Hurt, którego zastąpi Ford, grał Rossa od 2008 roku, a ostatni raz pojawił się w tej roli w Czarnej Wdowie.

Harrison Ford

Z aktualnych informacji nie wynika, że Ford ma pojawić się w jakimkolwiek innym projekcie MCU (włączając w to wymieniane w plotkach Thunderbolts), choć niewykluczone, że dane te zostaną jeszcze uzupełnione.

Premiera filmu Captain America: A New World Order wyznaczona została na 3 maja 2024 roku. Reżyseruje Julius Onah.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA