search
REKLAMA
News

HAILEE STEINFELD w MCU? Aktorka negocjuje rolę w serialu HAWKEYE

Łukasz Budnik

10 września 2019

REKLAMA

Jak podaje portal “Variety”, Hailee Steinfeld, znana między innymi z Prawdziwego męstwaGorzkiej siedemnastki oraz Bumblebee, ma szansę dołączyć do MCU. Aktorka prowadzi negocjacje w sprawie roli Kate Bishop w serialu Hawkeye.

Bohaterka którą miałaby zagrać Steinfeld jest w komiksach protegowaną Clinta Bartona, a potem członkinią drużyny Young Avengers. Fabuła serialu, który zadebiutuje na Disney+ w 2021 roku, będzie miała podobną konstrukcję, niewykluczone więc, że Steinfeld na dłużej zagrzałaby miejsce w uniwersum Marvela i pojawiła się też w filmach pełnometrażowych. Rolę Kate Bishop zaproponował jej sam Marvel. W Clinta Bartona wcieli się oczywiście Jeremy Renner, powtarzając swoją rolę z filmów. Scenariuszem zajmie się Jonathan Igla, który wcześniej pracował przy serialu Mad Men.

To nie pierwsza styczność Steinfeld z kinem komiksowym – aktorka użyczyła głosu Gwen Stacy w Spider-Man Uniwersum, fantastycznie przyjętej animacji, która w tym roku otrzymała Oscara dla najlepszego filmu animowanego.

Hawkeye jest jednym z kilku seriali Marvela, które w najbliższych latach zadebiutują na Disney+ – wśród pozostałych znajdziemy takie pozycje jak WandaVisionLoki czy She-Hulk. 

Chcielibyście zobaczyć Steinfeld w MCU?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA