search
REKLAMA
News

Gwiazda MATRIXA 4 podkreśla, jak wyjątkowym przeżyciem jest zobaczenie KEANU REEVESA znów w roli Neo

Łukasz Budnik

8 listopada 2020

REKLAMA

Trwają prace nad czwartą częścią Matrixa, serii rozpoczętej w 1999 roku filmem, który wywarł niemały wpływ na kinematografię i na którym wzorowali się później inni twórcy. Do obsady widowiska dołączyło kilka nowych nazwisk, w tym Jessica Henwick, znana z seriali Netflixa osadzonych w świecie Marvela lub Gry o tron. W niedawnej rozmowie z NME aktorka opowiedziała o swoich wrażeniach z obserwowania Keanu Reevesa na planie.

Henwick dała znać, jak wyjątkowym doświadczeniem był moment, gdy Reeves pokazał się jako Neo:

To odjechane. Dorastałam, oglądając te filmy. Gdy Keanu po raz pierwszy wypowiedział się będąc w roli i powiedział kwestię Neo, Yahya [Abdul-Mateen II] i ja spojrzeliśmy na siebie, myśląc “Boże, to się naprawdę dzieje!”.

Henwick już wcześniej ciepło wypowiadała się o filmie, sugerując, że będzie równie przełomowy jak oryginał:

Są na planie momenty, w których Yahya i ja patrzymy na siebie i myślimy… “Matrix 4”. To chwile w stylu “uszczypnij mnie”. Lana [Wachowski] robi bardzo interesujące rzeczy na poziomie technicznym i tworzy swój styl, podobnie jak kiedyś. Myślę, że znów zmieni przemysł filmowy. Na przykład stosujemy ustawienia kamery, których nigdy wcześniej nie widziałam. Więcej zapewne nie mogę powiedzieć.

Poza Henwick, Abdul-Mateenem II i Reevesem, w filmie występują Carrie-Anne Moss, Jada Pinkett Smith, Neil Patrick Harris i Jonathan Groff. Aktualnie premiera jest zaplanowana na 22 grudnia 2021 roku. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA