search
REKLAMA
News

Florence Pugh nazywa fabułę CZARNEJ WDOWY “przerażającą” i mówi o powiązaniu filmu z ruchem #MeToo

Łukasz Budnik

8 listopada 2020

REKLAMA

Gdyby nie pandemia koronawirusa, bylibyśmy już pół roku po premierze Czarnej Wdowy, solowego filmu o bohaterce Marvela granej przez Scarlett Johansson. Niestety, widowisko zobaczymy najwcześniej w maju 2021. W związku z tym wciąż trwa jego promocja. 

W książce Marvel Studios’ Black Widow: The Official Movie Special Book odnajdziemy wywiad z Florence Pugh, która w Czarnej Wdowie wciela się w postać Yeleny Belovej. Aktorka opowiedziała o nadchodzącej produkcji.

Historia, którą opowiadamy, jest bardzo przerażająca. Jej bohaterkami są kobiety które były sponiewierane i trenowane na maszyny do zabijania. Tak jak wspominała już Scarlett, to odpowiedni moment, by pokazać historię Czarnej Wdowy. Nie uciekamy od faktu, że to historia o kobietach, które próbują odzyskać swoje życie. Co więcej, to produkcja Marvel Studios. Rzadka sytuacja, bycie częścią tego projektu bardzo mnie ekscytuje.

florence-pugh
Florence Pugh

Pugh dodaje:

Myślę, że ten film świetnie odzwierciedla to, co dzieje się w związku z ruchem Time’s Up oraz #MeToo. Brak odniesienia się do tych kwestii byłby straconą szansą. Dla Cate [Shortland, reżyserki – przyp.] było bardzo ważne, aby stworzyć film o kobietach które pomagają sobie nawzajem i współpracują w trudnych sytuacjach. Ktoś pytał, czy Natasha to feministka. Jasne, że tak, to oczywiste.

Aktorka wspomniała jeszcze, że Yelena i Natasha są jak zagubione siostry i że dzielą unikalną przyjaźń, wypełniając sobie nawzajem puste miejsca w swoim życiu.

Oprócz Pugh i Johansson w filmie zobaczymy m.in. Rachel Weisz i Davida Harboura. Premiera jest aktualnie zaplanowana na 7 maja 2021 roku.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA