search
REKLAMA
News

Greta Gerwig przyznaje, że tworzenie filmu BARBIE było przerażające. “Jak w ogóle zacząć”?

Premiera Barbie odbędzie się 21 lipca 2023 roku.

Łukasz Budnik

26 listopada 2022

gerwig
REKLAMA

W przyszłym roku do kin trafi Barbie, gdzie tytułową rolę gra Margot Robbie, a w Kena wciela się Ryan Gosling. Reżyserką jest Greta Gerwig, która napisała scenariusz wraz ze swoim mężem Noah Baumbachem. Twórczyni pojawiła się ostatnio w podcaście Duy Lipy, gdzie opowiedziała o swoich odczuciach na temat realizacji Barbie.

Gerwig stwierdziła:

To było przerażające. To chyba kwestia punktu wyjściowego, w którym masz świadomość, że wszystko jest możliwe. Jak w ogóle zacząć? Jaką historię opracować?

Reżyserka dodała, że wspomniany strach był powodem, dla którego chciała podjąć się tego projektu.

Miałam poczucie, że to będzie bardzo interesujący terror. Zwykle z takiego strachu wychodzą najlepsze rzeczy. Zawsze, gdy myślisz: “To może być koniec mojej kariery”, stwierdzasz jednocześnie: “Dobra, powinnam to zrobić”.

barbie

Oprócz Robbie i Goslinga, w obsadzie filmu są między innymi Emma Mackey, Ncuti Gatwa, Kate McKinnon, Simu Liu, Alexandra Shipp, America Ferrara, Michael Cera oraz Issa Rae. Pojawia się też Will Ferrell, który w jednym z niedawno udzielonych wywiadów stwierdził, że Barbie to hołd dla marki i satyryczna produkcja, stanowiąca komentarz na temat patriarchatu i kobiet w społeczeństwie.

Premiera Barbie odbędzie się 21 lipca 2023 roku. Tego samego dnia do kin ma trafić Oppenheimer Christophera Nolana.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA