search
REKLAMA
News

GAL GADOT opowiedziała, jak otrzymała rolę Złej Królowej. Musiała spełnić pewien warunek

Gal Gadot zagrała w filmie u boku Rachel Zegler.

Łukasz Budnik

13 sierpnia 2023

REKLAMA

Na 2024 rok wyznaczono premierę  kolejnej aktorskiej wersji animacji Disneya – tym razem Królewny Śnieżki i Siedmiu Krasnoludków, pierwszego pełnometrażowego filmu w dorobku studia, który trafił na ekrany kin w 1937 roku i stał się dużym sukcesem. Nowy film wyreżyserował Marc Webb. Główną rolę Śnieżki zagrała Rachel Zegler, a w Złą Królową wciela się Gal Gadot.

Nim otrzymała rolę, Gadot od dawna była wymarzonym wyborem studia. Nie oznacza to, że nie musiała wziąć udziału w przesłuchaniu. W nowym materiale aktorka opowiada:

To pierwszy raz od dłuższego czasu, gdy musiałam brać udział w pewnego rodzaju przesłuchaniu. Musieli się upewnić, że umiem śpiewać, ponieważ to musical. Przez miesiąc pracowałam nad piosenką, potem wzięłam udział w przesłuchaniu, nagraliśmy piosenkę i dostałam rolę. To było bardzo ekscytujące.

W innej rozmowie aktorka opowiadała o tym, jak grało się jej Złą Królową.

Nie mam preferowanego typu postaci. Granie Królowej było wielką frajdą, szczególnie dlatego, że to bajka, a ona jest pierwszym złoczyńcą Disneya. Ponieważ jest to musical, mogłam sprawić, że mój występ jest mocno dramatyczny i więcej się poruszać, to było wspaniałe. Dobrze się bawiłam, a nawet zmieniłam swój głos i zrobiłam parę innych rzeczy. Nie mogę się doczekać, żeby to obejrzeć i żebyście wy zobaczyli, jak to wyszło.

Nowa wersja Śnieżki ma rozwijać historię znaną z oryginalnej animacji. Nowe piosenki do filmu napiszą Benj Pasek i Justin Paul, którzy stali też za utworami m.in. do La La Land oraz Króla rozrywki.

Film zadebiutuje 22 marca 2024 roku.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA