search
REKLAMA
News

Fragment ścieżki dźwiękowej z THE BATMAN i nowe ujęcie tytułowego bohatera

“The Batman” zadebiutuje 4 marca 2022.

Łukasz Budnik

20 września 2021

REKLAMA

Na 4 marca 2022 roku zaplanowana jest premiera The Batman Matta Reevesa. W tytułowej roli zobaczymy Roberta Pattinsona, a antagonistę – Riddlera – gra Paul Dano. Poza nimi, w obsadzie są jeszcze Zoë Kravitz, Jeffrey Wright, Peter Sarsgaard i Andy Serkis. Przy okazji obchodzonego niedawno Batman Day, reżyser filmu oraz kompozytor Michael Giacchino przygotowali dla widzów małe niespodzianki.

Giacchino udostępnił na Twitterze wideo, dzięki któremu możemy posłuchać krótkiego fragmentu ścieżki dźwiękowej tworzonej na potrzeby widowiska. Muzyk podkreślał w jednym z wywiadów, że Reeves dał mu całkowitą wolność artystyczną i że ich wizja postaci od zawsze się pokrywała. Giacchino porównał pracę Reevesa do artystów komiksowych, którzy przedstawiają swoje interpretacje postaci i dodał, że The Batman będzie inny i świeży. Poniżej tweet kompozytora:

Z kolei Reeves podzielił się zakulisowym zdjęciem zrobionym podczas prac nad ostatecznym montażem – na monitorze widzimy nowe ujęcia przedstawiające Batmana.

Jeden z fanów wyodrębnił sam kadr z Batmanem:

Kolejnych materiałów związanych z filmem możemy spodziewać się podczas wydarzenia DC FanDome, które odbędzie się 15 października.

Widzowie, którzy mieli już okazję zobaczyć fragmenty The Batman, podkreślali, że film Reevesa jest klimatem zbliżony do horroru i nie stroni od przemocy. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA