search
REKLAMA
News

Prace nad drugim sezonem WIEDŹMINA znów wstrzymane. Przypadki koronawirusa w ekipie filmowej

Łukasz Budnik

7 listopada 2020

REKLAMA

Powstaje drugi sezon Wiedźmina. Twórcy rozpoczęli nawet kampanię promocyjną i pokazali do tej pory kilka oficjalnych materiałów promocyjnych w postaci fotografii przedstawiających głównych bohaterów – Geralta, Ciri oraz Yennefer (wciąż czekamy jednak na pierwszy zwiastun nowych odcinków). Mieliśmy też okazję zobaczyć sporo zdjęć z planu. Niestety, realizacja drugiego sezonu po raz kolejny została wstrzymana.

Jak przekazało “Deadline”, na planie były co najmniej cztery osoby u których zdiagnozowano koronawirusa. W związku z tym reszta ekipy została odizolowana i zostanie poddana testom. Z informacji uzyskanych przez źródła portalu wynika, że wśród zarażonych nie ma nikogo z głównej obsady. Pierwszy raz prace na planie Wiedźmina zostały wstrzymane w marcu i wznowione dopiero w sierpniu, ponieważ w międzyczasie w Wielkiej Brytanii, gdzie powstaje serial, rozpoczął się lockdown. Okaże się, jak długo potrwa kolejna przerwa – zapewne co najmniej dwa tygodnie.

Opis fabuły drugiego sezonu przedstawia się następująco:

Przekonany, że Yennefer zginęła w bitwie pod Sodden, Geralt z Rivii zabiera księżniczkę Cirillę w najbezpieczniejsze miejsce, jakie zna, swojego domu w Kaer Morhen. W czasie gdy królowie, elfy, ludzie i demony całego kontynentu walczą o dominację, Geralt musi chronić dziewczynę przed czymś znacznie bardziej niebezpiecznym: tkwiącą w niej tajemniczą mocą.

W drugim sezonie pojawi się kilka nowych twarzy. Zobaczymy aktora znanego widzom Gry o tron – Kristofera Hivju. Odtwórca roli Tormunda wcieli się w Wiedźminie w Nivellena, zamienionego w bestię mężczyznę, na którym ciąży klątwa. Poza nim ujrzymy Aishę Fabienne Ross (Dziewczyna z portretu) jako Lydię, Thue Ersteda Rasmussena (Szybcy i wściekli 9) jako Eskela, Yasena Atoura (Young Wallander) jako Coëna, Agnes Bjorn (Potwór) jako Vereenę, Paula Bulliona (Peaky Blinders) jako Lamberta oraz Kima Bodnio (Obsesja Eve) jako Vesemira.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA