search
REKLAMA
News

Fani MCU chcą, żeby w roli T’CHALLI obsadzono innego aktora. Trenduje hashtag #RecastTchalla

Chadwick Boseman zdążył zagrać T’Challę w 4 filmach MCU.

Łukasz Budnik

14 grudnia 2021

REKLAMA

W przygotowaniu jest kontynuacja Czarnej Pantery, która zatytułowana została Black Panther: Wakanda Forever.  Tytułowym bohaterem był w dotychczasowych filmach MCU (wliczając w to pierwszą odsłonę Czarnej Pantery) T’Challa grany był przez Chadwicka Bosemana, który zmarł w sierpniu zeszłego roku po kilkuletniej walce z rakiem. Śmierć aktora wkrótce wzbudziła dyskusje na temat tego, jak twórcy powinni postąpić z jego postacią. Przedstawiciele Marvela potwierdzili później, że T’Challa nie doczeka się recastu aby uhonorować pamięć Bosemana.

Kwestią otwartą pozostaje. kto ewentualnie przejmie miano Czarnej Pantery; wcześniejsze teorie fanów mówiły, że będzie to jego siostra Shuri, grana w MCU przez Letitię Wright. Niedawno krążyły plotki, że aktorka opuści projekt ze względu na niechęć do odgórnych zasad Marvela dotyczących zaszczepienia się, zostały one jednak zdementowane. Tymczasem w sieci popularność zdobywa hashtag #RecastTchalla, którego autorzy chcą, aby rola grana do tej pory przez Bosemana została jednak obsadzona przez kogoś innego. Jednocześnie na stronie Change.org pojawiła się petycja w tej sprawie. Jej autorzy podkreślają, że nie celem nie jest powstrzymanie innej postaci od przejęcia miana Czarnej Pantery, lecz utrzymanie w MCU bohatera, nad którym ciężko pracował Boseman. Jako argument podaje się przekonania samego Bosemana, który powiedział kiedyś, że chce, aby widzowie zapamiętywali jego role, a nie jego samego. Mówi się też o tym, że T’Challa w komiksach był istotną postacią dla czarnoskórej społeczności, a jego historia w MCU dopiero się rozpoczęła.

Są też i przeciwnicy takiego pomysłu, którzy uznają, że recast były brakiem szacunku dla Bosemana. Poniżej wybrane tweety z sieci:

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA