search
REKLAMA
News

NICOLAS CAGE jako Nicolas Cage na zdjęciach z filmu “The Unbearable Weight of Massive Talent”

W The Unbearable Weight of Massive Talent Nicolas Cage gra samego siebie.

Łukasz Budnik

13 grudnia 2021

REKLAMA

22 kwietnia 2022 roku do kin trafi produkowany przez Lionsgate film The Unbearable Weight of Massive Talent, w którym Nicolas Cage zagra samego siebie. Filmową wersję aktora zastaniemy w czasie, gdy tonąc w długach desperacko będzie próbował odświeżyć swoją karierę. W chwilach słabości Cage rozmawiać będzie z młodszą wersją samego siebie, ganiącą go za udział w zbyt wielu kiepskich filmach. Sytuacja zmieni się, gdy pewien meksykański milioner zaprosi aktora do udziału w filmie według własnego scenariusza…

Do sieci trafiły fotki z filmu, na których widzimy Cage’a oraz wspomnianego milionera granego przez Pedro Pascala.

W zeszłym roku Cage rozmawiał ostatnio z magazynem “Empire”, gdzie odniósł się do tego projektu.

To stylizowana wersja mnie, a sam fakt że muszę odnosić się do siebie w trzeciej osobie jest mocno niekomfortowy. W filmie jest wiele scen, w których współczesny Nic Cage kłóci się i spiera z młodym Nickiem Cage’em. To akrobatyczne podejście do aktorstwa.

Aktor zapewnił, że traktuje ten film jako okazję do ponabijania się z samego siebie. W scenariuszu, który napisali Tom Gormican i Kevin Etten, znajdą się odniesienia do poprzednich dokonań Cage’a – między innymi Bez twarzy, Zostawić Las Vegas (za ten występ Cage otrzymał Oscara), 60 sekund. Gormican, który ma zająć się też reżyserią, zastrzega, że produkcję należy traktować jak list miłosny na cześć kariery Cage’a. On sam mówi:

Nie lubię patrzeć wstecz, ale ten film w pewnym sensie sam podsuwa mi pod nos to, co minęło. Będę musiał obejrzeć kilka filmów z przeszłości, bo czeka mnie zapewne odegranie kilku sekwencji, które z nich pochodzą.

Myślicie, że The Unbearable Weight of Massive Talent okaże się sukcesem?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA