search
REKLAMA
News

Fan ułożył wszystkie sceny KINOWEGO UNIWERSUM MARVELA w kolejności chronologicznej

Łukasz Budnik

28 maja 2020

REKLAMA

Nie jest tajemnicą, że fani kinowego uniwersum Marvela należą do tych najbardziej zaangażowanych i potrafią spędzić wiele godzin obcując ze swoimi ukochanymi filmami i bohaterami. W efekcie możemy się na przykład dowiedzieć, który bohater miał najwięcej czasu ekranowego w dwóch ostatnich częściach Avengers. Tymczasem superfan MCU podjął się zadania ułożenia chronologicznie scen ze wszystkich 23 filmów. Rezultaty opublikował na Twitterze.

Historia opowiedziana w MCU dzięki retrospekcjom rozciąga się na tysiące lat. Tony Goldmark w czasie kwarantanny przeanalizował każdy z filmów uniwersum i spisał kolejność scen, dodając przy okazji informację, w którym momencie danej produkcji można zapoznać się z wymienionym fragmentem. Autor brał pod uwagę wyłącznie filmy pełnometrażowe. Poniżej pierwsza część listy oraz wpisy Goldmarka na Twitterze, w których przeczytacie dalszą listę scen.

W komentarzach pojawiają się sugestie, że ktoś powinien zmontować całe MCU w takiej kolejności. Byłaby to oczywiście tytaniczna praca, a całość projekcji trwałaby kilkadziesiąt godzin – chcielibyście zobaczyć coś takiego? Co sądzicie o inicjatywie Goldmana?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA