search
REKLAMA
News

Poznaliśmy reżysera realizowanego w kosmosie filmu z TOMEM CRUISE’EM

Łukasz Budnik

27 maja 2020

REKLAMA

Tom Cruise słynie z tego, że nie korzysta z pomocy kaskaderów i sam bierze udział w realizacji niebezpiecznych scen. W swojej karierze wstrzymywał oddech na kilka minut podczas kręcenia pod wodą, uczestniczył w pościgach, zwisał ze startującego samolotu oraz wspinał się na budynek Burj Khalifa. Na początku maja dowiedzieliśmy się, że do kolekcji swych wyczynów aktor planuje ponoć dodać jeszcze jeden: nakręcić film w przestrzeni kosmicznej.

Cruise nawiązał współpracę z Elonem Muskiem i jego przedsiębiorstwem SpaceX, jak również z NASA, aby wspólnie zrealizować pierwszą produkcję fabularną powstałą częściowo w kosmosie, na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Według doniesień widowisko ma być wypełnionym akcją filmem przygodowym. To nie pierwszy projekt filmowy, przy którym pracuje Musk – był już producentem Dziękujemy za palenie Jasona Reitmana. Poznaliśmy reżysera projektu – to Doug Liman, z którym Cruise współpracował już przy okazji Na skraju jutra oraz Barry’ego Seala: Króla przemytuNie wiadomo, czy Liman uda się z Cruise’em w kosmos, czy pokieruje aktorem z Ziemi.

Cruise przed wybuchem pandemii pracował na planie kolejnej odsłony Mission: Impossible, a jeszcze w tym roku zobaczymy go w sequelu Top Guna. Zanim on i Liman przystąpią do prac nad nowym filmem, aktor będzie musiał zakończyć zdjęcia do nowych przygód Ethana Hunta.

Co sądzicie o tej inicjatywie?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA