search
REKLAMA
News

EWAN MCGREGOR coraz bliżej powrotu do roli Obi-Wana Kenobiego

Łukasz Budnik

16 sierpnia 2019

Obi Wan Kenobi Star Wars novel by John Jackson Miller
REKLAMA

Świetna wiadomość dla fanów Gwiezdnych wojen. Jak informuje “The Hollywood Reporter”, Ewan McGregor prowadzi rozmowy w sprawie powrotu do roli Obi-Wana Kenobiego. Aktor miałby powtórzyć swój występ w serialu przeznaczonym na platformę Disney+.

Byłby to już trzeci nadchodzący serial osadzony w świecie stworzonym przez George’a Lucasa. W listopadzie, gdy Disney+ oficjalnie ruszy, widzowie będą mogli zobaczyć The Mandalorian, opowieść o łowcach głów takich jak Boba Fett – na ekranie ujrzymy tu Pedro Pascala, znanego między innymi z roli Oberyna w Grze o tron. Za serial odpowiedzialny jest Jon Favreau (Iron ManKról Lew), a na stołku reżyserskim zasiada między innymi Taika Waititi. Druga zapowiadana produkcja to prequel Łotra 1, opowiadający o losach Cassiana Andora (w tej roli Diego Luna).

Ewan McGregor

McGregor wcielał się w Obi-Wana w trylogii prequeli z lat 1999-2005 i do dziś wymieniany jest jako jeden z najlepszych elementów tamtych filmów. O jego powrocie do roli mówiło się już od jakiegoś czasu – pierwotnie miał on nastąpić w spin-offie poświęconym słynnemu Jedi, pomysł porzucono jednak po niezadowalających wynikach filmu o Hanie Solo. Póki co nie wiadomo, o czym miałby opowiadać serial poświęcony Obi-Wanowi – być może Disney poda tę informację, gdy McGregor faktycznie oficjalnie wróci do roli.

Wkrótce aktora będziemy mogli oglądać  w kontynuacji Lśnienia, zatytułowanej Doktor Sen, oraz w Ptakach nocy (i fantastycznej emancypacji pewnej Harley Quinn), gdzie zagra antagonistę.

Cieszylibyście się, gdyby McGregor faktycznie znowu zagrał Obi-Wana?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA