search
REKLAMA
News

EMMA THOMPSON krytykuje podwójne standardy w hollywoodzkich scenach seksu

Łukasz Budnik

26 grudnia 2020

REKLAMA

Emma Thompson, uznana brytyjska aktorka i scenarzystka, już wkrótce pojawi się w kolejnym projekcie, zatytułowanym Good Luck to You, Leo Grande. Będzie to historia 55-letniej wdowy, która po śmierci męża poszukuje okazji do dobrego, satysfakcjonującego seksu, a jej idealnym kandydatem okazuje się mężczyzna przed trzydziestką, chce bowiem spędzić noc z kimś młodszym. Według Thompson, film będzie powiewem świeżości w Hollywood, gdzie zwykle pokazuje się romanse kobiet z dużo starszymi mężczyznami.

W podcaście CultureBlast aktorka stwierdziła, że kobiety na ekranie rzadko mają okazję wyrazić pragnienie zbliżenia z młodszym mężczyzną.

Jeśli mam z kimś grać wątek romantyczny, należy kogoś ekshumować, bo mam 61 lat. (…) Po skończeniu pięćdziesiątki stajesz się niewidzialna.

Jednocześnie Thompson zauważa, że nie ma żadnego problemu z tym, aby George Clooney wdał się na ekranie w romans z kimś, kto jest 30 lub 40 lat młodszy od niego. Według aktorki, to absolutny brak balansu. Thompson ma nadzieję, że przemysł się zmienia.

Jeśli ludzie nie będą mieć nic przeciwko oglądaniu nago kogoś, kto ma 61 lat, w towarzystwie znacznie młodszej osoby, to będzie bardzo interesujące. Musimy stale być odważni.

Thompson dodała jeszcze, że cieszą ją wysiłki, by plany filmowe stały się bezpieczniejszą przestrzenią w następstwie ruchu Me Too. Jako przykład podała film Last Christmas (była tam współscenarzystką i występowała w jednej z ról), na planie którego spotkała się ze wszystkimi obecnymi kobietami i zapewniła, że wszystkie będą opiekować się sobą nawzajem. Aktorka przytoczyła też sytuację, gdy opuściła obsadę animowanego filmu Luck po tym, jak dowiedziała się, że będzie przy nim pracować John Lasseter.

Nie rozumiałam, dlaczego go zatrudniają. Jeśli firma poważnie myśli o zmianach i wciąż angażuje kogoś kto był oskarżony o molestowanie, wyraźnie daje znak, że jednak o to nie dba. Sytuacja się zmienia, ale nie wystarczająco szybko.

Zgadzacie się ze słowami Emmy Thompson?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA