search
REKLAMA
News

EMMA STONE komentuje fakt, że przez zakaz Disneya CRUELLA nie mogła palić w swoim filmie. “To było trudne”

Emma Stone nie mogła palić jako Cruella – aktorka stwierdziła, że było to bardzo trudne.

Łukasz Budnik

28 maja 2021

Cruella stone
REKLAMA

Już dziś do kin trafia Cruella, film opowiadający historię słynnej antagonistki ze 101 dalmatyńczyków, w którym w tytułową rolę wciela się Emma Stone. W jednym z wywiadów udzielanych w ramach promocji filmu, aktorka odniosła się do faktu, że Cruella w swoim filmie nie pali papierosów – co niemal bezustannie robiła w animacji. 

Wynika to z tego, że w 2007 roku Disney wprowadził zakaz pokazywania palenia na ekranie w swoich filmach przeznaczonych dla młodszej widowni, a w 2015 roku został on rozszerzony na produkcje Lucasfilm, Marvela i Pixara. Mimo to, Stone bardzo chciała potrzymać lufkę w ramach filmu.

Nie ma to zgody w 2021 roku. Nie mamy pozwolenia, żeby palić na ekranie w produkcji Disneya. To było bardzo trudne, nie mieć tej lufki… Bardzo ekscytowała mnie perspektywa bycia otoczoną kłębami zielonego dymku, ale nie było to możliwe. Nie chcę promować palenia, ale nie chcę też promować obdzierania szczeniaczków ze skóry.

cruella

Zakaz palenia obowiązuje w pewnym stopniu we wszystkich większych studiach – w Warner Bros. ogranicza się to już od 2005 roku, z kolei w 2019 roku Netflix zapowiedział, że chciałby wyeliminować ukazywania papierosów we wszystkich programach, które nie są przeznaczone wyłącznie dla widzów dorosłych. Tłumaczono wówczas, że pozytywne przedstawienie palenia papierosów może mieć negatywny wpływ na młodych ludzi.

Tymczasem Cruella zbiera w większości pozytywne recenzje od krytyków, podobnie jak sama rola Emmy Stone. Tutaj przeczytacie naszą recenzję filmu.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA