search
REKLAMA
News

ELLIOT PAGE ogłasza, że jest osobą transpłciową. Gwiazda JUNO i THE UMBRELLA ACADEMY wydała oświadczenie

Łukasz Budnik

1 grudnia 2020

ellen page juno
REKLAMA

Elliot Page – do tej pory znany jako Ellen – ogłosił w mediach społecznościowych, że jest osobą transpłciową. Nominowany do Oscara za Juno aktor załączył stosowane oświadczenie.

W treści załączonej wiadomości do fanów Page napisał:

Przyjaciele, chciałem podzielić się z wami wiadomością, że jestem osobą transpłciową, moje zaimki to on/oni i mam na imię Elliot. To szczęście, że mogę to napisać, być tutaj i w tym miejscu w moim życiu. Czuję wdzięczność, że wspierają mnie niesamowici ludzie. Nie wyrażę, jakie to uczucie wreszcie pokochać się takim, jakim jestem i podążać za tym, kim jestem naprawdę. (…) Oferuję jakiekolwiek wsparcie, którego mogę udzielić, aby społeczeństwo było równe i kochające.

cal lightman hd 86103 1920x1200

Page dodał:

Kocham fakt, że jestem osobą transpłciową. Im bardziej doceniam to, kim jestem naprawdę, tym bardziej rośnie moje serce. Kieruję te słowa do wszystkich osób transpłciowych, które każdego dnia mierzą się z pogardą dla samych siebie, prześladowaniem i przemocą: widzę was, kocham was i zrobię wszystko, aby zmienić ten świat na lepsze.

Jak przekazuje Variety, Page opisuje się jako osoba transseksualna i niebinarna. Dotychczas aktor aktywnie działał na rzecz osób homoseksualnych. W swojej karierze pojawił się w takich produkcjach jak wspomniane JunoIncepcja oraz serial The Umbrella Academy.

Poniżej oryginalna treść oświadczenia:

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA