search
REKLAMA
News

W Rumunii odkryto kolejny monolit niczym z 2001: ODYSEI KOSMICZNEJ. Tymczasem ten znaleziony w Utah zniknął

Łukasz Budnik

1 grudnia 2020

REKLAMA

W zeszłym tygodniu na pustyni w stanie Utah został odkryty tajemniczy monolit przypominający artefakt z 2001: Odysei kosmicznej. Obiekt odnalazł zespół biologów, który akurat przelatywał helikopterem bezpośrednio nad nim. Monolit miał około 3-4 metrów wysokości, a zdjęcia satelitarne wskazywały na to, że jest w tamtym miejscu już co najmniej od 4 lat. Nie było wiadomo, skąd się wziął – podejrzewano, że to dzieło zmarłego w 2011 artysty Johna McKrackena (albo jego naśladowców) lub nawet twórców Westworld, którzy kręcili serial w pobliżu tamtego miejsca. Znaleźli się też tacy, którzy wierzyli, że to działanie UFO. Tak czy inaczej, monolit z Utah zniknął niedługo po tym, jak został odkryty. 

Tymczasem w Rumunii odnaleziono kolejny podobny obiekt, znajdujący się na wzgórzu Batca Doamnei.  Jego pochodzenie także jest tajemnicą. Monolit znaleziony został na prywatnym terenie (w pobliżu wykopalisk archeologicznych) i różni się nieco od tego z Utah – nie jest tak błyszczący (widoczne są na nim spirale), a ziemia wokół niego jest stosunkowo świeża i bardziej rozkopana. Część komentujących także i ten obiekt przypisuje Johnowi McKrackenowi lub komuś, kto się nim zainspirował. Nie ustalono jeszcze, do kogo należy teren, na którym znaleziono monolit.

https://twitter.com/disclosetv/status/1333484643354632198?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1333484643354632198%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fmovieweb.com%2Fmonolith-romania-europe%2F

Monolit z 2001: Odysei kosmicznej to czarny obiekt umożliwiający połączenie między przeszłością, a przyszłością, który pojawił się na Ziemi już w czasach prehistorycznych, aby później stać się przyczyną kosmicznego przedsięwzięcia. Dr Dave Bowman i kilku innych astronautów zostaje wysłanych z misją na Jowisz w ramach poszukiwań pochodzenia pozaziemskiego artefaktu, wkrótce jednak Bowman musi stawić czoło zbuntowanej maszynie, kiedy komputer pokładowy HAL zaczyna przejawiać coraz bardziej niebezpieczne zachowania. 

Jaka jest wasza teoria na temat pochodzenia monolitu?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA