search
REKLAMA
News

ELLIOT PAGE nie zniknie z THE UMBRELLA ACADEMY. Netflix aktualizuje jego nazwisko w bazie

Łukasz Budnik

2 grudnia 2020

REKLAMA

Wczoraj informowaliśmy, że Elliot Page – do tej pory znany jako Ellen – ogłosił w mediach społecznościowych, iż jest osobą transpłciową. Nominowany do Oscara za Juno aktor załączył stosowane oświadczenie.

W treści załączonej wiadomości do fanów Page napisał, że to szczęście, że może to ogłosić, być w takim miejscu w swoim życiu i wreszcie pokochać się takim, jakim jest naprawdę. Aktor wyraził wsparcie dla innych osób transpłciowych i zaoferował im swoją pomoc, dodając, że zrobi wszystko, aby zmienić świat na lepsze. Podkreślił, że jego zaimki to aktualnie on/oni. Jakiś czas po publikacji oświadczenia aktora “Variety” poinformowało, że na podstawie wieści z ich źródeł Page nie zniknie z popularnego serialu Netflixa – The Umbrella Academy, opowiadającego o adoptowanej rodzinie z nadludzkimi mocami. Page gra tam rolę Vanyi Hargreeves. Płeć postaci także ma pozostać bez zmian. Przedstawiciele Netflixa wsparli Page’a na Twitterze, potwierdzając dalszy udział aktora:

Część komentujących sugerowała, że rola powinna Vanyi powinna zostać obsadzona przez kogoś innego. Nick Adams, przedstawiciel GLAAD, organizacji LGBT ukierunkowanej na eliminowanie homofobii oraz dyskryminacji przez wzgląd na orientację seksualną i tożsamość płciową w mediach, stwierdził jednak, że osoby transpłciowe nadal mogą wcielać się w cispłciowych bohaterów, a Page z pewnością wziąć będzie świetny w serialu. Wsparcie wyrazili także inni aktorzy biorący udział w projekcie, w tym Justin H. Min

“Variety” poinformowało ponadto, że Netflix pracuje nad tym aby zaktualizować nazwisko Page’a we wszystkich produkcjach z jego udziałem (do tej pory zrobił to także popularny portal IMDb). Zmiany mają już wkrótce być widoczne w serwisie.

Poniżej oryginalna treść wczorajszego oświadczenia Page’a:

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA