search
REKLAMA
News

Do sieci trafiły recenzje filmu DOM GUCCI. “Dziwaczny”, “doskonała Lady Gaga”

Dom Gucci zadebiutuje 26 listopada 2021 roku.

Łukasz Budnik

23 listopada 2021

REKLAMA

Zbliża się premiera nowego filmu Ridleya Scotta – Dom Gucci, opartej na faktach o zabójstwie Maurizia Gucciego, wnuka założyciela słynnego domu mody. Scenariusz produkcji został oparty na książce The House of Gucci: A Sensational Story of Murder, Madness, Glamour, and Greed autorstwa Sary Gay Forden. 

Lady Gaga wciela się w Patrizię Reggiani, żonę Maurizia, która – jak dowiódł proces – zleciła jego zabicie. Kobieta spędziła w więzieniu 18 lat, a w roku 2016 wyszła na wolność za dobre sprawowanie. Podczas sprawy sądowej media okrzyknęły Reggiani “Czarną wdową”. Maurizia gra Adam Driver, a w obsadzie znajdują się jeszcze m.in. Al Pacino, Jeremy Irons, Salma Hayek oraz Jared Leto, który został przykryty warstwą charakteryzacji.

Do sieci trafiły już recenzje filmu. W tym momencie na portalu Rotten Tomatoes zebrano 63 opinie, a 68% z nich to oceny pozytywne (średnia wynosi teraz 6,10/10). Ci recenzenci, którym podobało się najnowsze dzieło Scotta, podkreślają, że Dom Gucci to świetna rozrywka niesiona gwiazdorską obsadą, na czele z Lady Gagą, która daje doskonały występ. Padają określenia, że produkcja wygląda jak mieszanka Ojca chrzestnegoDiabeł ubiera się u Prady oraz Ślicznotek i jest dziwaczna oraz absurdalna, a także przypomina o czasach, gdy filmy mogły stanowić atrakcję dla dorosłych widzów. Niektórzy recenzenci stwierdzają, że Dom Gucci jest niczym pokaz mody. Wśród zarzutów pojawiają się podobne stwierdzenia, co po pierwszym pokazie filmu w Londynie – całość kojarzy się z operą mydlaną na dużą skalę, a Scott podejmuje zbyt wiele wątków, przez co żaden nie zostaje opowiedziany należycie. Nie pomaga też zbyt długi metraż i fakt, że postaci sprawiają wrażenie karykatur. Wszystkie opinie znajdziecie tutaj.

W serwisie Metacritic zebrano do teraz 33 opinie – 16 krytyków dało oceny pozytywne, 3 negatywne, a 14 określiło swoje odczucia jako mieszane.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA