search
REKLAMA
News

DIUNA. Logo nadchodzącego widowiska science fiction

Łukasz Budnik

29 stycznia 2020

REKLAMA

W lipcu zeszłego roku zakończyły się zdjęcia do Diuny Denisa Villeneuve’a, która trafi do kin 18 grudnia tego roku. W nowej ekranizacji głównego bohatera zagrał Timothée Chalamet, a w obsadzie filmu znaleźli się także m.in. Zendaya, Rebecca Ferguson, Dave Bautista, Javier Bardem, Stellan Skarsgård, oraz Oscar Isaac.

W zeszłym tygodniu do sieci trafiła wieść, że zamknięta grupa widzów widziała już fragmenty filmu. Jeden z nich, pisarz science fiction Brian Clement, podzielił się wrażeniami na Twitterze. Pisząc o zachwycie, jaki film wzbudzi u ludzi, porównał Diunę do Władcy Pierścieni Gwiezdnych wojen. Wspomniał też o stylistyce widowiska, które miesza realizm z atmosferą jak ze snu. Wciąż czekamy na pierwsze oficjalne zdjęcia z filmu, tymczasem do sieci wyciekło logo widowiska, pokazane we Francji:

Jeden z użytkowników Twittera postanowił przy okazji stworzyć większą wersję, wykorzystując czcionkę z powyższego logotypu. Poniższy obrazek jest oczywiście nieoficjalny – wciąż czekamy na materiały promocyjne ze strony studia. Według opinii Trailer Track, zwiastun pojawi się w okresie wakacyjnym, być może przy okazji premiery Wonder Woman 1984. 

Przypomnijmy, że wcześniej książkę na ekran przeniósł w latach 80. David Lynch, a w główną rolę wcielił się Kyle MacLachlan. Film nie zdobył jednak uznania ze strony recenzentów. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA