search
REKLAMA
News

Denis Villeneuve o postępach prac nad DIUNĄ 2. “Mam scenariusz w rękach”

Druga “Diuna” trafi do kin w październiku 2023 roki.

Łukasz Budnik

16 marca 2022

diuna zendaya chalamet
REKLAMA

W październiku zeszłego roku, kilka dni po premierze Diuny w amerykańskich (a także polskich) kinach i na platformie HBO Max, spełnia się marzenie Denisa Villeneuve’a o zrealizowaniu dwuczęściowej adaptacji. Kontynuacja historii Paula Atrydy została oficjalnie potwierdzona i trafi do kin 20 października 2023.

Villeneuve zdradził jakiś czas temu, że nowa odsłona będzie trudna do realizacji, ale twórca mocno wierzy w swój plan – jedyną przeszkodą według niego może okazać się pandemia. W drugiej części twórca pokaże nam nowe postaci, m.in. księżniczkę Irulanę (którą ma zagrać Florence Pugh) oraz więcej przedstawicieli rodu Harkonnenów. Reżyser w nowym wywiadzie z “Collider” wspomniał o postępach w przygotowaniach do kręcenia drugiej części.

Scenariusz jest w większości ukończony, ale praca zawsze jest w toku. Będzie tak aż do ostatecznego montażu, ale mogę powiedzieć, że jest przygotowany. Mam scenariusz w rękach, jesteśmy teraz na etapie preprodukcji. W pierwszej części chcieliśmy się upewnić, że uda nam się stworzyć film, który się przyjmie. Teraz musimy zadbać o to, żeby zamknąć materiał z pierwszej książki (…). Tak, myślę, że w pewnym sensie teraz odczuwamy większą presję.

villeneuve 1

Villeneuve stwierdził też, że w drugiej części możemy spodziewać się nawet więcej materiału nakręconego kamerami IMAX, które pomogą odpowiednio ukazać krajobrazy planety Arrakis.

Diuna jest w tym roku nominowana do 10 Oscarów, w tym za najlepszy film. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA