search
REKLAMA
News

DANIEL RADCLIFFE skomentował zapiski Alana Rickmana na temat filmów o Harrym Potterze

Daniel Radcliffe i Alan Rickman grali razem w latach 2001-2011.

Łukasz Budnik

11 listopada 2022

REKLAMA

Kilka tygodni temu została wydana książka Madly, Deeply: The Diaries of Alan Rickmanw której opublikowano zapiski słynnego aktora, między innymi poruszające temat filmów o Harrym Potterze, gdzie Rickman grał postać Severusa Snape’a. Teraz na ich temat wypowiedział się Daniel Radcliffe, który grał Pottera.

Przypomnijmy, że Rickman pisał o Radcliffie przy okazji wspominek o trzeciej części serii, Więzień Azkabanu.

Jest skoncentrowany. Poważny i skupiony, ale potrafi się rozluźnić. Nie uważam, że to w pełni materiał na aktora, ale na pewno będzie reżyserować/produkować. Ma wsparcie od rodziców.

Do tego fragmentu odniósł się Radcliffe, mówiąc:

Na pewno chciałbym reżyserować. Produkowanie wydaje się być tą trudną częścią przemysłu, w której nie ma żadnej zabawy, więc tym bym się nie zainteresował. Czytanie zapisków Alana było bardzo nostalgiczne. Pisał o nas w stylu, że musimy nauczyć się swoich kwestii, że teraz jesteśmy jeszcze koszmarni. Bardzo urocze było czytać, jak wspominał o tym wszystkim, nawet o naszym spotkaniu po sztuce, w której grałem.

Rickman rzeczywiście pisał także o innych członkach obsady – np. o Emmie Watson, robiąc przytyk do jej ówczesnej dykcji.

Więcej na temat zapisków Rickmana o Potterze przeczytacie tutaj. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA