search
REKLAMA
News

DANIEL RADCLIFFE jako “Weird Al” Yankovic na zdjęciach z planu filmu biograficznego

Daniel Radcliffe gra w filmie powstającym dla platformy Roku.

Łukasz Budnik

20 lutego 2022

radcliffe
REKLAMA

W styczniu poinformowano, że Daniel Radcliffe, znany doskonale z serii o Harrym Potterze i takich filmów, jak Człowiek-scyzoryk oraz Guns Akimbo, znalazł kolejny projekt. Aktor wcieli się w słynnego muzyka, aktora i satyryka “Weird Ala” Yankovica w filmie biograficznym powstającym dla platformy Roku.

Przypomnijmy, że Yankovic to najlepiej sprzedający się artysta komediowy w dziejach oraz pięciokrotny laureat Grammy i jeden z trzech artystów, którzy w każdej z ostatnich czterech dekad zdołali trafić na pierwsze miejsce listy top 40 przebojów (poza nim osiągnęli to Michael Jackson i Madonna). Biografia ma skupić się na różnych elementach życia artysty. Zobaczymy jego dzieciństwo, drogę do sławy, wzrost popularności, a także życie prywatne.

Do sieci trafiły zdjęcia z planu, na których widzimy Radcliffe’a w roli Yankovica:

radcliffe weird al 1

radcliffe weird al

Projekt wyreżyseruje Eric Appel (Biuro), który ma już na koncie krótkometrażowy projekt poświęcony Yankovicowi z 2010 roku (wówczas w muzyka wcielił się Aaron Paul). Appel napisał scenariusz wraz z Yankovicem, który stwierdził, że jest zachwycony, że zagra go Radcliffe.

Zdjęcie główne: Deadline

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA