search
REKLAMA
News

DANIEL CRAIG złamał nos Dave’a Bautisty na planie SPECTRE. Aktor opowiada o swojej reakcji

Daniel Craig 1 października powróci w “Nie czas umierać”.

Łukasz Budnik

28 września 2021

REKLAMA

Już wkrótce na ekranach zadebiutuje Nie czas umierać, kolejna odsłona serii o Jamesie Bondzie. W ramach promocji filmu wywiadów udziela Daniel Craig, który po raz ostatni wciela się w agenta 007. Podczas występu w talk show Grahama Nortona, Craig podzielił się anegdotą z realizacji poprzedniej części – Spectre.

Film z 2015 roku jest uznawany za jedną z najsłabszych odsłon cyklu, ale jedna scena wzbudza powszechne uznanie; chodzi o walkę Bonda z zabójcą Hinxem, którego zagrał Dave Bautista. Okazuje się, że Craig niechcący faktycznie skrzywdził kolegę z planu.

Zadałem cios i uderzyłem go w nos. Usłyszałem pęknięcie, pomyślałem: “Boże, nie” i uciekłem. Myślałem, że pójdzie za mną, ale zachował się bardzo łagodnie.

Bautista nastawił sobie nos i realizację sceny można było wznowić. Craig przyznał, że Bautista jest dużo twardszy od niego. To nie był jednak koniec kontuzji na planie. Craig chciał, aby Bautista w pewnym momencie mocniej rzucił nim o ścianę; zaowocowało to tym, że odtwórca roli Bonda nabawił się urazu kolana.

Wylądowałem na ścianie, ale moje kolano było gdzieś indziej. Wiedziałem to i to było straszne – jeśli nabawisz się silnej kontuzji, od razu zdajesz sobie sprawę, że coś nie gra.

W tym samym wywiadzie Craig wyznał, że gdy kolejna osoba zostanie wybrana na nowego Bonda, będzie to dla niego niezwykle gorzkie doświadczenie. Producentka serii, Barbara Broccoli, zapowiadała ostatnio, że poszukiwania nowego aktora rozpoczną się najwcześniej w 2022 roku.

W nowym filmie Bond po odejściu ze służby będzie odpoczywał na Jamajce, gdy na jego drodze znów stanie stary przyjaciel z CIA – Felix Leiter. Mężczyzna poprosi go o pomoc w uratowaniu porwanego naukowca. Misja okaże się trudniejsza, niż może się wydawać, a Bond wpadnie na trop tajemniczego złoczyńcy dysponującego niebezpieczną nową technologią. Przeciwnika zagra Rami Malek. Poza nim i Danielem Craigiem na ekranie zobaczymy między innymi Anę De Armas, Naomie Harris, Davida Dencika i Lashanę Lynch. Premiera 1 października.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA