search
REKLAMA
News

Fani WIEDŹMINA krytykują zapowiedzianą produkcję dla dzieci. Showrunnerka odpowiada

“Wiedźmin” doczeka się dalszego rozszerzenia uniwersum.

Łukasz Budnik

28 września 2021

REKLAMA

Zbliża się premiera drugiego sezonu Wiedźmina. Kilka dni temu z okazji wydarzenia TUDUM Netflix pokazał nowe zapowiedzi kolejnych odcinków i jednocześnie podał kilka ogłoszeń.

Dowiedzieliśmy się, ze trzeci sezon Wiedźmina został już zamówiony, a w przygotowaniu jest nie tylko tworzony już spin-off pt. Blood Origin, lecz także kolejna produkcja animowana oraz projekt skierowany dla młodszej widowni. Ta ostatnia zapowiedź nie przypadła do gustu widzom, według których świat stworzony przez Andrzeja Sapkowskiego nie jest podstawą do tworzenia familijnych produkcji. Do zarzutów odniosła się showrunnerka głównego serialu, Lauren S. Hissrich.

Zgadzam się, że “Wiedźmin” to mroczne, dojrzałe uniwersum. Pójdę nawet dalej – jest kontrowersyjne, pełne polityki. To mikrokosmos ludzkości, z wszystkimi jej wadami i zaletami. Wierzę jednak – i to mocno – że moralne dylematy i szarość, którą uwielbiają dorośli, mogą zostać przekute w opowieści, których dzieci desperacko potrzebują w tym pełnym chaosu świecie, i z których mogą skorzystać.

Hissrich podkreśliła, że mówi to z perspektywy matki dwójki dzieci, które nie mogą jeszcze oglądać Wiedźmina. Showrunnerka wierzy, że mogłyby one skorzystać z wersji, którą pokochają, z której będą mogły się śmiać i która spełni ich potrzeby, a także posłuży jako pretekst do rozmowy o tematach takich, jak rasizm, seksizm i co właściwie oznacza bycie potworem.

Przypomnijmy, że w kolejnych odcinkach głównego serialu Geralt, przekonany, że Yennefer zginęła w bitwie pod Sodden, zabierze Ciri w najbezpieczniejsze miejsce, jakie zna,  a więc do swojego domu w Kaer Morhen. W czasie gdy królowie, elfy, ludzie i demony całego kontynentu będą walczyć o dominację, Geralt stanie przed zadaniem uchronienia dziewczyny przed czymś znacznie bardziej niebezpiecznym: tkwiącą w niej tajemniczą mocą.

Premiera nowych odcinków została zaplanowana na 17 grudnia. W drugim sezonie – oprócz powracających bohaterów pierwszego sezonu, granych przez Henry’ego Cavilla, Anyę Chalotrę i Freyę Allan, Joeya Bateya – zobaczymy m.in Kristofera Hivju (Gra o tron).  Aishę Fabienne Ross (Dziewczyna z portretu), Thue Ersteda Rasmussena (Szybcy i wściekli 9), Yasena Atoura (Young Wallander), Agnes Bjorn (Potwór), Paula Bulliona (Peaky Blinders) oraz Kima Bodnio (Obsesja Eve) jako Vesemira.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA