search
REKLAMA
News

DANIEL CRAIG wspomina swoje cameo w “Przebudzeniu Mocy”. “Byłem w kostiumie je*anego szturmowca”

Daniel Craig zagrał niewielką rolę w filmie J.J. Abramsa.

Łukasz Budnik

23 grudnia 2022

REKLAMA

Choć nie widzieliśmy tam jego twarzy, powszechnie wiadomo, że Daniel Craig zaliczył cameo w siódmej części Gwiezdnych wojen – Przebudzeniu Mocy. Aktor wcielił się w jednego ze szturmowców pilnujących Rey. W nowym wywiadzie aktor wspomina kulisy swojej roli.

W rozmowie z Joshem Horowitzem aktor mówi, w jakich okolicznościach przyszło mu zagrać szturmowca FN-1824:

Ta rola była dla mnie bardzo cenna. On się tak nazywał? Próbowałem wcisnąć się do kolejnych dwóch filmów, ale bez skutku. Uwielbiam “Star Wars”, inaczej bym nie prosił o ten występ. Zapytałem drugiego reżysera Bena Dixona, który pracował przy tamtym filmie, czy jest szansa, żebym dostał jakąś rolę. Powiedział, że zapyta, a już nazajutrz byłem w kostiumie je*anego szturmowca. Musiałem go nosić przez cały dzień, a pod wieczór nie czułem rąk. Ci biedacy musieli go nosić na pustyni. Ja bym tego nie zrobił, gdyby miało to być w Tunezji.

Daniela Craiga od dzisiaj możemy oglądać w roli Benoita Blanca w drugiej odsłonie serii Na noże, zatytułowanej Glass Onion. Film Riana Johnsona jest dostępny na Netfliksie. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA