search
REKLAMA
News

Czy logo MATRIXA 4 w spocie HBO Max zdradziło oficjalny tytuł nadchodzącej kontynuacji?

Łukasz Budnik

19 stycznia 2021

REKLAMA

Po niemal dwudziestu latach od Matrixa: Rewolucji, planowo już w tym roku Keanu Reeves powróci jako Neo w widowisku reżyserowanym przez Lanę Wachowską. Szczegóły fabuły owiane są jeszcze tajemnicą, wiemy jednak, że poza Neo, w filmie pojawi się Trinity grana przez Carrie Anne-Moss. Reeves stwierdził w jednym z wywiadów, że Wachowski napisała piękny scenariusz. 

Choć twórcy nie zaprezentowali jeszcze zwiastuna lub zdjęć promocyjnych, w opublikowanym niedawno spocie Warner Bros. i HBO Max pokazano prawdopodobne logo nadchodzącej kontynuacji – czarny napis “Matrix” na białym tle. Jeśli takie logo się utrzyma, można wnioskować, że tytuł zapowiedziano widowiska to właśnie po prostu Matrix. Twórcy podążyliby choćby ścieżką autorów Halloween, którzy film z 2018 roku zatytułowali tak samo, jak oryginalny slasher Johna Carpentera. Podobną strategię obrano przy zapowiedzianym Candymanie. Potwierdzenie znajdziemy zapewne ostatecznie w pierwszym zwiastunie widowiska.

W obsadzie Matrixa 4 znajdą się również Yahya Abdul-Mateen II, Neil Patrick Harris, Jada Pinkett Smith, Jonathan Groff i Jessica Henwick. Ta ostatnia zapowiadała, że widowisko może być równie przełomowe, co oryginał z 1999 roku. Aktualnie premiera jest zaplanowana na 22 grudnia, a film trafi zarówno do kin, jak i na platformę HBO Max. Poniżej spot, w którym pokazano logo. Widzimy w nim także pierwsze fragmenty takich produkcji, jak Godzilla vs. KongObecność 3 oraz sequel Kosmicznego meczu.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA