search
REKLAMA
News

COLIN FARRELL udał się do Starbucksa w charakteryzacji Pingwina z BATMANA. Aktor opowiada

Colin Farrell stwierdził, że chciał wypróbować swoją charakteryzację pierwszego dnia zdjęciowego.

Łukasz Budnik

27 lutego 2022

pingwin farrell
REKLAMA

Na najbliższy piątek zaplanowana jest premiera Batmana Matta Reevesa. W tytułowej roli zobaczymy Roberta Pattinsona, a antagonistę – Riddlera – gra Paul Dano. Poza nimi, w obsadzie są jeszcze Jeffrey Wright, Peter Sarsgaard, Andy Serkis, Zoë Kravitz oraz Colin Farrell wcielający się w Oswalda Cobblepota – Pingwina.

Już po premierze pierwszego zwiastuna filmu, widzowie byli pod wrażeniem charakteryzacji Farrella. Pingwin w jego wykonaniu będzie odmienny od tego, którego znamy z Powrotu Batmana Tima Burtona – bardziej przyziemny, inspirowany postacią Freda Corleone z Ojca chrzestnego. Kilka tygodni temu Farrell zdradził, że na początkowym etapie realizacji filmu nałożenie charakteryzacji (wliczając fryzurę, makijaż i protetykę) trwało średnio cztery godziny. W nowej rozmowie z Collider, aktor opowiedział anegdotę z początku zdjęć.

Pierwszego dnia wypróbowaliśmy to wszystko i postanowiliśmy przetestować. Zrobiliśmy to w Burbank. [Nałożenie charakteryzacji] zajęło jakieś sześć czy osiem godzin, a zajęło się tym dziesięć lub piętnaście osób. To była dobra zabawa. Poszedłem do Starbucksa i zamówiłem sobie bardzo nie-oswaldowy napój, latte na mleku zbożowym z dwoma słodzikami ze stewii. Parę osób spojrzało na mnie, ale tylko dlatego, że wyglądałem tak imponująco.

Farrell dał do zrozumienia, że nikt nie rozpoznał go pod warstwą charakteryzacji.

pingwin the batman

Już teraz zapowiedziane są dwa serialowe spin-offy filmu Reevesa – jeden ma opowiadać o policji Gotham, drugi o tym, jak Pingwin pnie się po szczeblach władzy. Akcja serialu ma być osadzona już po wydarzeniach z Batmana, a jego producent porównał go do Człowieka z blizną. Sam Farrell zaznaczał, że jego rola w Batmanie jest niewielka.

Nowe widowisko o Batmanie potrwa aż 2h 47 minut (bez napisów końcowych), zatem będzie najdłuższym filmem o solowych perypetiach tego bohatera. Batman otrzymał kategorię PG-13. W filmie tytułowy bohater po dwóch latach działalności jest już ucieleśnieniem zemsty dla mieszkańców Gotham City. W mieście pojawia się Riddler – zabójca, który bierze na cel elitę Gotham. Batman prowadząc śledztwo na swojej drodze spotyka między innymi Selinę Kyle oraz właśnie Oswalda Cobblepota,

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA