search
REKLAMA
News

EUFORIA najczęściej wspominanym na Twitterze serialem dekady w USA

Drugi sezon serialu “Euforia” jutro dobiegnie końca.

Łukasz Budnik

27 lutego 2022

euforia zendaya
REKLAMA

Po dłuższej przerwie spowodowanej pandemią (wykorzystanej na stworzenie dwóch odcinków specjalnych), druga seria serialu Euforia z Zendayą w roli głównej powróciła na HBO 9 stycznia i od początku cieszyła się świetną oglądalnością – na tyle dużą, że wkrótce podjęto decyzję o przedłużeniu serialu na 3 sezon. Teraz okazało się, że serial Sama Levinsona może pochwalić się jeszcze jednym sukcesem.

Euforia stała się najczęściej omawianym serialem na Twitterze w USA – nie tylko w tym roku, lecz także w całej dekadzie. W tygodniu poprzedzającym jutrzejszy finał sezonu, produkcję z Zendayą wspomniano aż 30 milionów razy. To 50% więcej niż w przypadku pierwszego sezonu. Według informacji pochodzących od Twittera, mnóstwo wpisów poświęcono Rue Bennett granej przez Zendayę, Fezco (Angus Cloud), Nate’owi Jacobsowi (Jacob Elordi), jak również relacji Lexi (Maude Apatow) i Fezco, nazwanej przez fanów #FexiHive. Tej ostatniej poświęcono ponad 270.000 tweetów. Jenna Ross, przedstawicielka Twittera, stwierdziła:

Zaczynając na prześmiesznych memach, a kończąc na przewidywaniach fabuły i inspiracjach modowych, “Euforia” zdominowała Twittera w tym sezonie. Serial ma społeczność zaangażowanych fanów, którzy nie tylko głosują na swoje ulubione postaci i sceny, lecz także głośno mówią o swoich frustracjach i obawach, zwłaszcza w kontekście losu bohaterów.

euforia rue

W kończącym się drugim sezonie serialu Rue próbuje odnaleźć nadzieję, balansując między presją miłości, straty oraz uzależnienia. Obok Zendayi występują m.in. Hunter Schafer, Nika King, Eric Dane, Angus Cloud, Jacob Elordi, Algee Smith, Sydney Sweeney, Alexa Demie, Barbie Ferreira, Maude Apatow, Javon Walton, Dominic Fike, Storm Reid oraz Austin Abrams.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA