search
REKLAMA
News

Colin Farrell i Brendan Gleeson w zwiastunie filmu DUCHY INISHERIN od twórcy “In Bruges”

“Duchy Inisherin” zadebiutują w Polsce w styczniu.

Łukasz Budnik

4 sierpnia 2022

REKLAMA

Do sieci trafił zwiastun kolejnego filmu Martina McDonagha, zatytułowanego The Banshees of Inisherin. Główne role grają Colin Farrell oraz Brendan Gleeson, który wystąpili u reżysera już w In Bruges, znanym u nas jako Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj.

Akcja nowego filmu McDonagha opowie o Pádraicu i Colmie, których przyjaźń niespodziewanie kończy się z inicjatywy tego drugiego. Poniżej pełny opis od dystrybutora:

To opowieść o losach dwójki przyjaciół, który znają się od kołyski: Padraica (Colin Farrell) i Colma (Brendan Gleeson). Akcja filmu rozgrywa się na malowniczej wyspie położonej na zachód od wybrzeży Irlandii. Pewnego dnia dalsza przyjaźń mężczyzn staje pod znakiem zapytania, gdy Colm niespodziewanie postanawia ją zakończyć. Zaskoczony Padraic za wszelką cenę chce zrozumieć co się stało i odzyskać kontakt z dawnym przyjacielem. W jego staraniach wspierają go siostra Siobhan i znajomy młodzieniec o imieniu Dominik. Niestety wszelkie wysiłki Padraica spełzają na niczym, a niewzruszony Colm jest coraz bardziej zdeterminowany, by zakończyć niechcianą relację. Po rzuconym w desperacji ultimatum Colma następuje seria szokujących wydarzeń, od których nie ma już odwrotu…

Poza Farrellem i Gleesonem w filmie występują Kerry Condon i Barry Keoghan. Film został nakręcony na podstawie scenariusza samego McDonagha.

Poprzednim filmem reżysera było Trzy Billboardy za Ebbing, Missouri z 2017 roku. Film liczył się w ówczesnym sezonie nagród – przyniósł Oscary występującym w nim Frances McDormand i Samowi Rockwellowi, a sam McDonagh otrzymał Złoty Glob za swój scenariusz.

Światowa premiera The Banshees of Insherin zaplanowana została na 21 października tego roku, a w Polsce na 20 stycznia 2023 roku. Polski tytuł to filmu to Duchy Inisherin. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA